KOČIČKY                        JINÁ ZVÍŘÁTKA                        VIRTUÁLNÍ ADOPCEU  M  Í  S  T  Ě  N  Í    

<<    strana 1      <<    strana 2       strana 3        strana 4    >>     strana 5    >>Fotografie

REBEKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Rebeka je nalezenec ze Smržovky, údajně byla přivázaná u benzínky. Beky je štíhlá fenečka střední velikosti, možná se jedná o křížence ridgebacka. Je velice mazlivá, přítulná a kamarádská, je ráda mezi lidmi. Potřebuje hodně pohybu, jako odrostlé štěně je to ještě trochu ztřeštěnec. Hodí se k aktivním lidem nebo do rodiny s většími dětmi, nejlépe do domku se zahrádkou (s bydlením uvnitř kvůli krátké srsti).

V útulku od: 10. 12. 2008

UMÍSTĚNA!

Fotografie

PRCEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 6 let

Charakteristika: Prcek je jedním z pejsků z krupského útulku. Je malé postavy (možná měl mezi předky jezevčíka), na svůj věk vůbec nevypadá, je to velký fešák s kukučem štěněte. K pejskům v našem útulku i k nám se chová přátelsky, je moc hodný a těší se na nové páníčky. Je vhodný do bytu i na zahrádku, kterou bezpečně ohlídá, jen se musí zajistit, aby Prcek neutíkal.

Znovu v nabídce!   Prcka si adoptovala paní k rodinnému domečku, když jí po mnoha letech zemřela její fenečka. Očekávala, že Prcek fenku nahradí. V jednom byl ovšem problém. Fenka byla zvyklá držet se u domku, přestože zahrada okolo nebyla oplocená, ale Prcek - cestovatel využil neomezeného výběhu k dlouhým procházkám. Jednou se zatoulal až do Železného Brodu, šest kilometrů od domova. Tady ho našel pán, který ho poznal na našich webovkách a Prcka k nám přivezl. Když jsme kontaktovali majitelku, vůbec nebyla překvapená, že máme Prcka u sebe, prý se takhle toulal pořád. Protože ho odmítla zajistit a venčit pouze na vodítku, pejska jsme si nechali a nyní pro něj hledáme zodpovědnější majitele.

V útulku od: 30. 10. 2008

UMÍSTĚN!

Fotografie

HUBERT - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 2-3 roky

Charakteristika: Hubert je druhý Buráček, jen má vyšší nožičky a není tolik náladový. Je to kříženec jezevčíka s roztomilým kukučem i povahou. Bude vděčný za procházky, teplý pelíšek a spoustu lásky - nic náročného, co říkáte? Tak ho nenechte dlouho čekat!

V útulku od: 29. 12. 2008

UMÍSTĚN!
Fotografie

NIKÝSEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 roky

Charakteristika: Niky je krásný čistokrevný ši-tzu. Hodný, poslušný a přátelský, nevadí mu pejsci ani větší děti. Byl nalezen zanedbaný, srst na zadečku byla v takovém stavu, že ji bylo třeba ostříhat, ale Nikymu úprava zevnější naprosto nevadila. Nebude trvat dlouho, kožíšek doroste a z Nikýska bude zase prvotřídní fešák a elegán.

V útulku od: 29. 12. 2008

UMÍSTĚN!
Fotografie


BELA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!


Věk: 10 měsíců

Charakteristika: Belinka je kříženec německého ovčáka, hubenější, nohatá, připomíná vlka; až úplně doroste a přibere pár kilo, bude to výstavní fenka. Návštěvníků útulku se zpočátku trochu bála, asi zažila nějakou nepěknou zkušenost. Nyní už si v útulku zvykla a nevadí jí ani cizí lidé. Je to krásná ušatá rošťanda, hodí se k aktivním lidem, kteří s ní budou trávit hodně času na procházkách a hlavně ji budou mít hodně rádi.

V útulku od: 7. 3. 2008

UMÍSTĚNA!

Fotografie

BULÍK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Bulíček je odrostlé štěně, možná kříženec jezevčíka, ale na dlouhých tlapkách a s mohutnější hlavičkou. Nějaký „dobrák“ se ho zbavil velmi jednoduše, hodil nám ho za plot. Bulíček je moc milý, velmi hodný, snášenlivý k ostatním pejskům. Je dost hubený, takže noví páníčci by ho měli trošku vykrmit (což nebude problém, Bulíček rád baští). Měli by také vědět, že pokud je Bulíček sám, „brečí“ (proto takové jméno), štěkotem se dovolává společnosti. Měl by proto jít spíš do domku (ne do panelákového bytu), nebo by s ním měl být páníček zpočátku doma a naučit ho, že musí chvíli vydržet sám. Bulíček je ale mladý a chytrý, takže by neměl být problém vychovat z něj slušného pejska. Kvůli velmi krátké srsti se nehodí na ven do boudy, měl by bydlet doma.

V útulku od: 15. 11. 2008

UMÍSTĚN!  Zpráva od Bulíčka z nového domova.

Fotografie

CHARLIE - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 roky

Charakteristika: Krásného světlého labradorského retrívra odchytila MP v Jablonci. Majitel se neozval, takže pejska zařazujme do nabídky. Jedná se o statného, temperamentního fešáka, který bude potřebovat dostatek pohybu a trochu vycvičit. Za to se z něj stane kamarád do nepohody, který ohlídá domek a zárověň bude vděčným rodinným mazlíkm. Může jít do rodiny k dětem.

V útulku od: 14. 11. 2008

UMÍSTĚN!

Fotografie

ZONY - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 1-2 roky

Charakteristika: Štíhlý, černý, elegantní křížence kokršpaněla Zony nás pěkně potrápil. Jeho panička mu zabalila pelíšek, misku a hračky, pověsila je v igelitce na útulková vrata spolu s lístečkem, že se máme o Zonyho postarat a pejska hodila za plot. Zony lítal půlku noci po zahradě, pobláznil a rozštěkal všechny pejsky a nenechal se chytit. Nakonec se nám ho s vyplazenými jazyky podařilo lapit a zavřít do kotce. Zony je milý a vděčný pejsek, ale zatím se trochu straní cizích lidí, neví, co od nich může čekat (není se co divit, když ho jeho panička takhle hanebně zradila). Pro Zonyho hledáme trpělivé a aktivně založené lidičky, kteří si budou se Zonym hodně hrát, chodit na procházky a mezi lidi a postupně ho odnaučí jeho bázlivosti.

V útulku od: 7. 12. 2008

UMÍSTĚN!

Fotografie

JULKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 1-2 roky

Charakteristika: Julinka je další pejsek, kterého se jeho panička zbavila stylem "šup s ní za plot". Tentokrát bylo na přiloženém lístečku napsáno: "Postarejte se o Julinku, vyzvednu si ji na jaře". Paní si může být jistá, že takové nezodpovědné majitelce Julinku ani jiného pejska nevydáme, bůhví jak by se jí zbavila příště. Pro Julinku hledáme skutečně zodpovědné, svědomité lidi, kteří se řádně postarají o malou, nenáročnou fenečku křížence jezevčíka. Julinka je moc miloučká a mazlivá, má ráda děti i ostatní pejsky, je čistotná, může jít tedy i do panelákového bytu.

V útulku od: 6. 12. 2008

UMÍSTĚNA!
Fotografie

PINĎA - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 měsíce

Charakteristika: Malé štěňátko k nám přinesla slečna, která ho našla. Pinďa je rozkošný drobek, v dospělosti bude asi střední velikosti. Je to živý, kamarádský pejsek, bude z něj určitě i dobrý hlídač, už teď je to bojovník bez bázně a hany. Když se Pinďa rozdovádí, útočí na ruce a na nohy, udělá si s nich nepřítele, kterého je třeba skolit. Vrčí u toho jako velká krvežíznivá psí bestie, což je hodně roztomilé a legrační, protože Pinďa je takový neškodný mrňous. Nový páníček by ale neměl brát takové chování na lehkou váhu a měl by počítat s určitým výcvikem, aby mu to, co je nyní roztomilé, nakonec nepřerostlo přes hlavu. Kvůli svým ostrým mléčným zoubkům se Píďulka nehodí k úplně maličkým dětem, těm větším ale bude dělat skvělého kamaráda a spinklence k lumpačinám. :-)

V útulku od: 18. 12. 2008

UMÍSTĚN!

Fotografie

WOOFY - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Woofy je absolutní miláček, je šťastný za společnost, pejsků i lidí, má moc rád děti. Tohoto fešáka, menšího křížence německého ovčáka (podobného Astičce, níže v nabídce), přivezla MP. Toulal se po ulicích se špagátem na krku. Woofy se hodí na zahradu k domečku, ale spíš jako rodinný společník než hlídač (i když zjevem, případně štěkotem by jistě domek ohlídal). Určitě by přivítal bydlení uvnitř nebo přístup do domu, v kotci by mu samotnému bylo smutno.

V útulku od: 3. 10. 2008

UMÍSTĚN díky Chcete mě!  Zpráva od Woofyho z nového domova.

Fotografie

JULINKA - ZEMŘELA!

Věk: nad 10 let

Charakteristika: Julinka, fenečka pekinéze, byla nalezena na málo frekventované silnici u Jilemnice. Musel ji zde někdo vyhodit, protože stará, slepá, špatně slyšící a zanedbaná fenečka by se určitě sama nikam nezatoulala. Když se dostala k nám, nejedla, jenom smutně ležela v pelíšku. Mysleli jsme na nejhorší, ale Julinka se postupně vzchopila a dnes už krásně baští, třebaže jí v tlamičce zbylo jen pár zoubků. Julinku jsme museli po příchodu odblešit a ostříhat jí příšerně přerostlé drápky, které se jí už podtáčeli a bolestivě zarůstali do polštářků na tlapkách. Julinka je přes všechny handicapy a utrpení miloučká fenečka, velmi ráda se mazlí a vychutnává si teplo lidské náruče. Dokáže si sama říct, že potřebuje vyvenčit, takže s čistotou není problém. U nás se jí moc líbí na zahradě, chodí si po svých cestičkách, čenichá a je spokojená. Moc by potřebovala odejít do nového domova k hodným, vlídným lidem, kteří by ji "na stará kolena" rozmazlovali a ukázali jí, že se i takový starší pejsek může mít moc báječně. Julinku budeme nabízet v předvánočním Chcete mě.

V útulku od: 21. 11. 2008

13. 12. ZEMŘELA!   Když k nám Julinka přišla, bylo to klubíčko neštěstí, které se ale vzpamatovalo a zdálo se být ještě plné života a síly. Zřejmě si ale prožila své, jednoho dne se nepostavila na nožičky a naříkala, myslíme si, že se jednalo o mrtvičku. Druhého dne zemřela. Umřela sama, v klidu ve svém pelíšku. Je nám to moc líto, doufali jsme, že se pro ni ještě najde nějaká dobrá duše, která jí na sklonku života dopřeje milující domov, který možná nikdy nezažila.

Fotografie

ADÉLKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 10 měsíců

Charakteristika:Adélka se toulala po jablonecké Proseči. Zajímavě zbarvená, čokoládově hnědá fenečka s bílou náprsenkou bude v dospělosti střední velikosti. Je to ještě rozdováděné štěně, jen co vidí člověka, letí k němu, chce hladit, mazlit se, hrát si a dovádět. Je to temperamentní, milý pejsek do aktivní rodiny a k dětem.

V útulku od: 12. 11. 2008

UMÍSTĚNA!   Zpráva od Adélky z nového domova

Fotografie

TERINKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 9 let

Charakteristika: Terince zemřela panička. Příbuzní si Terinku vzali k sobě, ale jejich fenka ji prý nepřijala, takže ji odvezli k nám. Čistokrevná fenečka Ši-tzu si z toho naštěstí nic moc nedělala, po pár dnech se rozkoukala a nyní je z ní úžasný, milý pejsek. Terinka na svůj věk rozhodně nevypadá, je čilá, bez zdravotních komplikací, moc ráda chodí na procházky a ještě radši nosí aportky! Hodí se samozřejmě jen do bytu, je to „gaučový“ psík, ale s nadšením se zúčastní všech rodinných aktivit. Terince je jen potřeba udržovat kožíšek, aby se nezacuchal a vyčesávat ofinku do slušivého culíku, aby přes ni viděla.

V útulku od: 16. 11. 2008

UMÍSTĚNA!

Fotografie

JITUŠKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 roky

Charakteristika: Jituška je údajný nalezenec z Jistebska. Jedná se o milou, aktivní fenečku, křížence nějakého malého společenského plemene nebo možná špice. Je moc hodná, může jít i do rodiny k dětem. Má huňatý, černohnědý kožíšek, který stačí jednou za čas vyčesat. Miluje procházky a hry s ostatními pejsky.

V útulku od: 18. 11. 2008

UMÍSTĚNA!
Fotografie

RUDÍK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 roky

Charakteristika: Rudík je menší pejsek na dlouhých nožičkách. Byl nalezen v Lučanech. Je hodný, přátelský, přizpůsobí se klidné i aktivní rodině, rád by do domku se zahrádkou, kterou by dokázal ohlídat.

V útulku od: 3. 11. 2008

UMÍSTĚN!

Fotografie

BOBÍK - MÁ NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 roky

Charakteristika: Malý, velmi hezky vybarvený pejsek, byl přivázaný poblíž Kauflandu v Jablonci. Bobíček je na svůj věk hodný a klidný, hodí se proto ke starším lidem, ale může jít i do rodiny s dětmi. Je kastrovaný.

V útulku od: 2. 10. 2008

UMÍSTĚN!  Zpráva z nového domova
Fotografie

BLEŠKA (pes) - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 roky

Charakteristika: Blešku jsme našli s jeho kamarádkou Baruškou vyhozené na smetišti (více zde). Pejsek měl zacuchaný kožíšek plný blech, bylo nutné ho ostříhat a vykoupat (až kožíšek doroste, bude nutné ho pročesávat nebo nechat stříhat). Bleška je malého vzrůstu, je to takový správný chlupatý voříšek, nenáročný, ale moc milý. V novém domově jistě statečně zastane roli hlídače i milovaného mazlíka.

V útulku od: 30. 10. 2008

UMÍSTĚN!

Fotografie

REX - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 5 let

Charakteristika: Rexík je menší voříšek zlaté barvy. Do útulku ho přivedl pán, který se měl stěhovat a peska si nemohl vzít sebou. Rexa je moc hodný, první den v útulku se velmi bál, postupně pookřál a nyní se od nás nechá bez problémů hladit. Před cizími lidmi se má na pozoru, ale pokud jsme si jeho důvěru dokázali získat my, určitě to svede i nový páníček. Kdo hledá bezkonfliktního, klidného společníka na procházky a oddaného kamaráda, Rexíček bude ten pravý pejsek pro něj. Je kastrovaný.

V útulku od: 25. 9. 2008

UMÍSTĚN!

Fotografie

ZOE - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 roky

Charakteristika: Zoe je jedním z pejsků z krupského útulku. Na webových stránkách o Zoe napsali:Fenku do útulku spolu s dalšími fenami dovezli mladí kluci z Košťan, s tím, že je všechny našli. Fena byla možná využívána na štěňata. Byla zanedbaná, zablešená.
Zoe je mladá fenečka, rasy lhasa apso, barvy pepř a sůl. Srst u těchto pejsků je normálně dlouhá, takže potřebuje udržovat a pročesávat. Zoe je moc hodná, zpočátku trochu vyplašená, ale v novém domově si zakrátko určitě zvykne. Je to takový malý gaučový psík, je ideální jako společník do bytu.

V útulku od: 30. 10. 2008

UMÍSTĚN!

Fotografie

MAXÍK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 10 měsíců

Charakteristika: Pejsek byl nalezen na Maxově. Je to kříženec jezevčíka (podle postavičky) a nejspíše malého knírače (podle kožíšku a vousků). Je to odrostlé štěně, takže ke všemu a ke všem přistupuje ještě se štěněčím nadšením. Je moc hodný a čistotný.

V útulku od: 4. 11. 2008

UMÍSTĚN!

Fotografie

TONÍK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 9 let

Charakteristika: Toník je jedním z pejsků z krupského útulku. Na webových stránkách je u něho tento popis: Pejsek byl nalezen v Bystřanech u opuštěného domu. Byl poraněn, asi pokousán. Vyhublý, zesláblý, v zuboženém stavu. Vhodný do klidné rodiny, do bytu. Zpočátku nedůvěřivý.
Toníček byl do krupského útulku přivezen již v únoru, za tu dobu si nejspíš zvykl na lidi a na to, že mu neublíží, protože u nás se jeho nedůvěra neprojevuje, hned si nás všechny oblíbil a je rád za pohlazení a mazlení. Toník je zřejmě kříženec pinče, je to mrňousek s velkýma ušima. Už je to psí senior, uvítal by bydlení u starších lidí, kterým by dělal milého společníka nebo v klidné rodině.

V útulku od: 30. 10. 2008

UMÍSTĚN!

Fotografie

LERRY - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 roky

Charakteristika: Lery je nádherný světlý labradorský retrívr, který byl odchycen MP v Kokoníně. Tento statný pes s duší hravého štěněte hledá aktivní rodinu (děti vítány) s domkem a velkou zahradou, kde bude mít spoustu možností "sportovního vyžití" (ale postačí i dostatek tenisáků k Leryho milovanému aportování).

V útulku od: 26. 10. 2008

UMÍSTĚN!

Fotografie

LADY - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 měsíce

Charakteristika: Ladynku odchytla MP v Tanvaldě. Jedná se o roztomilou, zdravou fenečku, v dospělosti (menšího) středního vzrůstu. Je krásně vybarvená, má bílou náprsenku, bříško a čumáček má "prošedivělý". Je hodná a klidná; někdy umí být až vystrašená, jindy je to zase velká hrdinka, která se nedá a umí se ozvat (podařilo se jí vlézt do výběhu k velkým pejskům, kde se zcela neohroženě procházela a byla se všemi hned velký kamarád :-) Svému pánovi bude velmi oddaná, za námi běhá pořád a při všem nám asistuje.

V útulku od: 23. 10. 2008

UMÍSTĚNA!  Zpráva od Ladynky z nového domova.

Fotografie

NELLYNKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 měsíce

Charakteristika:Nellynka je úžasná, miloučká fenečka, hravé štěně. Miluje společnost, bylo by jí jistě dobře v rodině s dětmi. Nemůžeme uhodnout, jaká psí plemena jí kolují v krvi. Je to taková neidentifikovatelná směska, ale moc krásná - má krátký kožíšek krémové barvy (podobný mají labradoři) a v dospělosti bude střední velikosti (zhruba jako kokršpaněl). Přivedla nám ji paní, která tvrdila, že ji odchytila v Lučanech na silnici. Podle vyžádaného občanského průkazu jsme zjistili, že paní má trvalé bydliště v Liberci. Protože bylo štěně krásné a dobře živené, nezdálo se nám, že by se dlohodobě jen tak někde toulalo. Nedalo nám to a kontaktovali jsme liberecký útulek. Dozvěděli jsme se, že jej zmíněná paní již navštívila a pokoušela se zde štěňátko udat. Bezvýsledně, proto jej přivezla k nám. Paní "nálezkyně" se na základě zjištěných informací přiznala - prý se stěhuje a fenečku si nemůže vzít sebou. Řekli jsme jí, že jsme ochotni lidem v takových situacích pomoci, ale není třeba lhát. Pokud zvířátku zaplatí pobyt a budeme mít volné místo, přijmeme jej. Nellynku jsme nakonec vzali a paní byla ráda, že jsme jí pomohli. Teď tedy hledáme někoho, kdo bude ještě radši za to, že si Nellynku bude moci adoptovat a získat v ní úžasného kamaráda.

V útulku od: 14. 10. 2008

UMÍSTĚNA!U  M  Í  S  T  Ě  N  Í    

<<    strana 1      <<    strana 2       strana 3        strana 4    >>     strana 5    >>


Útulek Dášenka, Liga na ochranu zvířat ČR, Lučany 627, Jablonec nad Nisou, tel: 483 300 208, mobil: 606 472 619.