PEJSCI (nabídka + archiv umístěných)

Hledáte nového kamaráda? Člena rodiny? Hlídače? Postelového mazlíka nebo temperamentního parťáka na běhání? U nás si určitě vyberete! Noví pejskové se k nám dostávají prakticky denně a pokud pro vás nemáme vhodného pejska dnes, pozítří tomu může být jinak. Jenom opravdu dobře zvažte, jakého pejska konkrétně hledáte, zda se mu skutečně budete moci věnovat a poskytnout mu takovou péči, kterou bude potřebovat, včetně výcviku, výchovy štěňátka, ošetření v nemoci a ve stáři apod. Není výjimkou, že se k nám (i po letech) naši svěřenci vracejí, což znamená pro zvíře obrovský stres a my se proto snažíme takovým situacím vyhnout. Apelujeme tedy na vás, budoucí páníčky, abyste věnovali čas výběru správného psa, jeho pohlaví, stáří, velikosti a temperamentu, abyste uvážili svou rodinou a finanční situaci, a teprve poté se porozhlédli po útulcích, zda mají takového pejska, kterého hledáte. Všichni útulkoví svěřenci (i ti staří a třínozí) si totiž zaslouží skvělé pánečky, kteří je budou milovat a to nikoli jen prvních čtrnáct dní!


KOČIČKY (nabídka + archiv umístěných)

Víte, že v Japonsku věří, že černá barva přináší štěstí? My si myslíme totéž o černých kočkách! Vypadají jako malí panteři, ze všech barev právě černá odráží nejvíce světla, takže taková opečovávaná kočinda s lesklým fráčkem a zářícíma zlatýma očima je ten největší elegán! Nebo máte radši malé tygry - zrzky? A co takoví mourečkové? Podle nás ti nejsprávněší kočičáci! A to už vůbec nemluvíme o májových tříbarevkách, želvinách a černobílcích. V útulku máme zastoupení všech barev (zájemce o modré kočky ale rovnou odkazujeme na chovatele!), protože je však důležitá povaha a nikoli kožíšek, přimlouváme se u nových pánečků za ně za všechny, zvláště za dospělé a starší kočičky a kocourky, protože to jsou právě ti největší pohodáři, už vybouření, nepotřebují šplhat po záclonách a převracet květináče, a přesto jsou hraví a vděční za teplou náruč a pohlazení. Kromě nich se k nám dostávají i kočičky „divoké“, ale věřte, že v Evropě žádné divoké kočky nežijí, jedná se nanejvýš o kočičky poloplaché, ze kterých trocha trpělivosti a lásky učiní přítulné vrnivky. Jako v případě pejsků i u kočiček ale předem nabádáme k pečlivému uvážení při jejich pořizování, protože návraty do útulku z důvodu „alergie“ nejsou vůbec ojedinělé!


JINÁ ZVÍŘÁTKA (nabídka + archiv umístěných)

Králíci, morčata, fretky, želvy, papoušci, ježci...... To je seznam zvířat, která se k nám kromě pejsků a kočiček poměrně často dostávají a mění tak obvyklé povědomí o „psím útulku“. Čím oblíbenějším se nějaký živočišných druh jako společník člověka stane, tím spíš se najde i v útulku. Už nás nepřekvapí krabice vytažené z popelnic plné malých morčat, vyhození zakrslí králíčci, "ulítlí" papoušci, kteří nakonec přistanou na cizí zahradě, nebo odchytávání větších zvířat, jak o tom svědčí „lov“ na beránka Bedřicha nebo kozu Lízu. Pokud můžeme, o všechna tato „neobvyklá“ zvířátka se postaráme, vyléčíme je, vykrmíme a poté se jim pokusíme najít nový domov. Máte-li proto zájem o nějakou takovou „útulkovou kuriozitku“, určitě nás zkuste kontaktovat, je možné, že zrovna budeme mít k adopci i jiné zvířátko než pejsky a kočičky.


VIRTUÁLNÍ ADOPCE

V každém útulku se najde zvířátko, které zde strávilo nebo stráví delší dobu, nebo zde dokonce zůstane natrvalo. Jak je to možné, když má útulek sloužit spíše jako obecní „úschovna nalezených věcí“, které se mají vrátit zpátky majiteli? Důvody, proč si majitel zvířátko nevyzvedne jsou různé a každý si je asi umí představit. Méně pochopitelné je to, proč v útulcích zůstávají zvířata starší či stará, handicapovaná, s problémovějším chováním nebo „méně“ atraktivním vzhledem, když naprostá většina z nich dokáže být stejně „kvalitním“ hlídačem nebo mazlíkem jako jejich mladší nebo líbivější kolegové, jen to možná vyžaduje trochu trpělivosti. Takoví pejskové a kočičky v útulku postupně stárnou a ten se jim stává trvalým domovem. Mezi stálé obyvatele ovšem patří i ta zvířátka, na které se sice usmálo štěstí v podobě nového majitele, ale tomuto majiteli byla posléze odebrána pro týrání, zanedbání péče anebo, což se stává poměrně často, byla vrácena samotným majitelem. Víme, že se problémy mohou vyskytnout, proto se nové páníčky snažíme pečlivě vybírat a dobře je seznámit s povahou a chováním zvířátka. Co ale dělat, když se vám pejsek nebo kočička vrací z adopce opakovaně, když o ně neprojevil zájem nikdy nikdo, nebo jsou natolik plaší, nemocní nebo nepřizpůsobiví, že nemohou být do adopce nabídnuti? Všechna tato zvířátka jsou závislá na naší pomoci a my jsme závislí na pomoci vás, milovníků a přátel zvířat. Navíc jsou lidé, kteří by rádi nějaké zvířátko měli, nemohou se však o něj sami starat. Pro ně a pro ty, kteří již třeba svého psího či kočičího kamaráda mají, ale chtějí pomoci dalšímu, se otevírá možnost virtuální adopce. Do ní jsme vybrali taková zvířátka, která není možné normálně umístit a jejichž přispěvovatelé se stanou „pouze“ virtuálními páníčky; přispěním na „stravu a byt“ vybraného zvířátka mu přilepšíte na jeho útulkové bydlení a pomůžete nám s tím, aby jeho život a mnohdy nelehký osud byl už jenom hezký.
Jak postupovat? Je to snadné. Zvířátku vybranému z nabídky ve virtuální adopci můžete přispět jednorázovou částkou nebo nejlépe tak, že si v bance zřídíte trvalý účet, díky kterému budou každý měsíc chodit pro vybrané zvířátko jeho "příspěvkové" penízky. Výše takového příspěvku je dobrovolná, smyslusplná pomoc je alespoň 300Kč za měsíc. Sdělte nám e-mailem, poštou nebo telefonem své jméno a to, kterému zvířátku jste se rozhodli přispívat, abychom u něj mohli Vaše jméno uvést. Rovněž nám dejte vědět, pokud budete chtít vystavit doklad o daru (na větší částky vypisujeme sponzorskou smlouvu) nebo potvrzení pro odečtení daru z daňového základu. Automaticky došlé částky nepotvrzujeme. Všechny potřebné údaje najdete zde. Moc děkujeme všem, kteří se rozhodli přispět - i malá částka může být velká pomoc.


VZPOMÍNÁME

Pejskové a kočičky, kteří nás opustili a odešli za duhový most....


Útulek Dášenka, Liga na ochranu zvířat ČR, Lučany 627, Jablonec nad Nisou, tel: 483 300 208, mobil: 606 472 619.