1540 kg krmiva.

50 pytlů kvalitních granulí Nutra Nuggets pro pejsky a 800 masových konzerv Magnum pro kočičky.

Takhle velký sponzorský dar jsme dostali od pana Štolby z Prahy, který je naším pravidelným sponzorem. Krmení už nám docházelo, takže jsme za tento dar dvojnásobně vděční a moc DĚKUJEME!!!
Níže jsou fotky, které ilustrují, jak takové množství krmiva vypadá. Je ho opravdu hodně, což jsme pocítili i na „vlastní svaly“. Krmení jsme skládali do sklepa za pomoci pana řidiče zrovna v den, kdy od rána pršelo, takže i když jsme se snažili si se vším pospíšit, dokonale jsme promokli. Inu, počasí zkrátka člověk neporučí, ale hlavní je, že zvířátka mají co jíst a my jsme si mohli natrénovat fyzičku, protože na posilovnu není čas :-)

Liga na ochranu zvířat zaštiťuje 13 útulků. Jeden z nich se nyní dostal do potíží. Útulek v Krupce u Teplic dostal výpověď ze stávajících prostor a musí se do konce roku přestěhovat (více zde). Pomohli jsme krupskému útulku tím, že jsme k nám převezli alespoň 5 pejsků a 3 kocourky. V Krupce jsme je naložili do našeho autíčka, které nám (zatím) věrně a dlouho slouží a vydali se na poměrně dlouhou cestu. Asi v polovině trasy jsme minuli jednu z mnoha vesnic a projížděli jsme přilehlými poli a lesíkem. Najednou jsme na silnici před sebou zahlédli malého pejska. Pobíhal sem a tam po krajnici a nám připadalo divné, co dělá pes v lese, docela daleko od vesnice. Nedalo nám to a vrátili jsme se s naloženým autem zpátky. Když jsme vystoupili, pejsek utekl. Sledovali jsme ho a zjistili, že běžel na skládku, kterou lidé přiživují odpadky vyhazovanými s aut. K našemu překvapení, na staré děravé matraci pohozené na smetišti, ležel ještě jeden pejsek. Protože byli oba hladoví, nebyl problém nalákat je na granulky, které stále vozíme sebou. Ukázalo se, že pejsek ze silnice je vlastně fenka (pojmenovali jsme ji Baruška), ten ze smetiště je opravdu pes (dostal jméno Bleška). Pejsky jsme bez problémů odchytili a přidali do auta k pěti dalším.
Myslíme si, že to byla náhoda nebo možná "vyšší síla", jak později poznamenal náš pan veterinář, která nás přivedla k pejskům a nejspíš jim tak zachránila život. Stačilo, abychom kolem projížděli o minutu dřív nebo později a Barunka mohla zase zaběhnout ze silnice do lesa, takže bychom se o těchto dvou tuláčcích nikdy nedozvěděli. Pejsci nebyli vychrtlí ani nemocní, takže nejspíš nežili venku moc dlouho, i tak tam ale strávili nějakou dobu, protože Bleška měl úplně zcuchaný kožíšek, který bylo nutné ostříhat, a oba měli plno blech a veliký hlad. Kdoví, jestli by se jim na té skládce u silnice podařilo přežít zimu. Tohle byl tedy další smutný příběh se šťastným koncem. Pejsci, které nejspíš někdo vyhodil nyní sice čekají v plném útulku na nový domov, ale i tak pro ně bylo výhrou, že jsme je našli. A my, abychom takové neveselé situace trochu zlehčili, si děláme legraci a říkáme, že jsme "profesionální sběrači psů" a že zásadně ze všeho nejraději cestujeme v autě, kde se skoro nemůžeme hnout, protože je plné psů, koček nebo dalších zvířat ;-))Fotografická rekonstrukce Fotografická rekonstrukce

Granule pro pejsky.

Kočičí konzervy a domácí Micinka.

Fotografická rekonstrukce Fotografická rekonstrukce

Bleška

Baruška
Útulek Dášenka, Liga na ochranu zvířat ČR, Lučany 627, Jablonec nad Nisou, tel: 483 300 208, mobil: 606 472 619.