PEJSCI                        KOČIČKY                VIRTUÁLNÍ ADOPCE

KLIKNUTÍM NA FOTOGRAFII SE VÁM ZOBRAZÍ FOTOGALERIE ZVÍŘÁTKAFotografie

Freťáček

Věk: 1 rok

Fretčí sameček byl nalezen na Vrkoslavicích. Je hodný, nekouše, mazlí se. Je čistotný a kastrovaný. Hledá bezpečný domov s možností dostatečného proběhnutí, zodpovědného a laskavého páníčka.

V útulku od: 21. 5. 2013

Fotografie

Morčátka ALVIN A SIMON (externí) - NAŠLI NOVÝ DOMOV!

Datum narození: 27. 7. 2012

"Z důvodu silné alergie hledáme pro naše dva morčecí kluky nový domov. Jsou to bráchové, jmenují se Alvin (černý) a Simon (světlý). Jsou společenští, velmi rádi se mazlí, milují pampelišky, salát, okurky, ředkvičky, ovoce, ale běžně jim postačí seno a ovesné vločky. Vycházejí spolu velmi dobře. Za tři měsíce co jsou u nás, jsme vypozorovali, že Alvin je živější a rád prozkoumává vše nové, Simon je trochu bázlivější. Zdarma nabízíme klec i vše potřebné. Máme je rádi a proto věříme, že svůj nový domov najdou právě u vás."


Vloženo do nabídky: 4. 12. 2012

Fotografie

Fretka FIFI

Věk: 5 let

Fifinka je starší fretečka, kterou k nám přivezli z útulku v Třebíči, protože zde nejsou na tato zvířátka zařízení. Fifinka je hodná, velice mazlivá fretčí dáma, na svůj věk je vitální a docela temperamentní. Přišla k nám s oplechaným ocáskem, který se jí krásně zahojil. Hledá bezpečný domov s možností dostatečného proběhnutí, hodného a laskavého páníčka. Máte-li zájem o milou fretčí společnost, Fifinka bude vám bude vděčná.

Fifinka na videu v nabídce TV RTM

V útulku od: 3. 10. 2012

Fotografie

Freťáček Albi

Věk: 9 měsíců

Mladého freťáčka albínka našli lidé opuštěného jen tak na ulici v Praze a vzali ho sebou do Jablonce, kde nám ho odevzdali do útulku. Zkoušeli jsme najít majitele, ale nepodařilo se. Albi je větší sameček, zdravý, přátelský a mazlivý. Zpočátku měl tendenci kousat, spíš pro zábavu než že by chtěl ublížit, ale už to nedělá. Je velice temperamentní, veselý, potřebuje hodně zábavy a možnosti proběhnutí, určitě se s ním nudit nebudete.

V útulku od: 6. 4. 2012

Fotografie

Dubnový králíček - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 6 měsíců

Krásného bíločerného králíčka přinesli do útulku lidé, kteří ho údajně i s klecí našli v Tyršově parku. Jedná se o mladého samečka, zakrslé plemeno. Králíček se zdá být v pořádku, je mazlivý, hodný, nekouše. Je to hebounký, roztomilý plyšák, ale nicméně stále živá bytost, která potřebuje něžné zacházení, výběh a zodpovědné majitele.

V útulku od: 5. 4. 2012

Fotografie

KOREČEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 6 měsíců

Nabízíme nalezeného černobílého potkánka. Je čistotný, nechá se chovat a hladit. Jeho nálezci si ho z důvodu silné alergie nemohli ponechat, proto našel dočasný azyl v útulku a vyhlíží nové, hodné páníčky.

V útulku od: 16. 12. 2011

Fotografická rekonstrukce

Morčátko z ubytovny - NAŠLO NOVÝ DOMOV!

Věk: 6 měsíců

Krásný sameček, zanechaný v ubytovně. Je hodný, nekouše, nechá se chovat.

V útulku od: 14. 9. 2011

Fotografická rekonstrukce

LEONTÝNKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 1,5 roku

Krásná vousatá zakrslá králička se k nám dostala z důvodu alergie dítěte. Leontýnka je hodná, mazlivá, nechá se chovat. Je kastrovaná, což je výhodné, protože se tím hodně snížilo riziko nádorů mléčné žlázy a také možného "značkování". Je čistotná, chodí konat potřebu na jedno místo. Je zvyklá bydlet v kleci, ale jako všichni králíčkové potřebuje i výběh a pohyb.

V útulku od: 26. 7. 2011

Fotografická rekonstrukce

LILY (externí) - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 8 měsíců

Králičí slečna hledá nový domov z důvodu alergie dítěte v původní rodině. Lily je zakrslý králíček, vzhledem k věku velmi živá, ale neagresivní, nekouše (v rodině žije se sedmiletou holčičkou). Je velmi neohrožená, snese ve své blízkosti bez problémů i pejska. Je zvyklá na pobyt v kleci, ale ráda běhá po bytě. Je čistotná, potřebu vykonává v kleci na jedno místo. V případě zájmu je možné koupit i klec s vybavením, cena dohodou.

Lily není v útulku, zájemci prosíme kontaktuje paní Nyplovou na tel. č.: 604 201 330 nebo emailem: katka.nyplova@seznam.cz

Vloženo: 31. 5. 2011

Fotografická rekonstrukce

Králíček želváček - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: do 1 roku

Mladý králík, beran, s jemný kožíškem velmi zajímavého "želvovinového" zbarvení. Je neagresivní, nechá se hladit a mazlit. Byl nalezen v Liberci na sídlišti Kunratická, kde běhal volně po trávníku před panelákem. Pán, který ho našel, si chtěl králíčka ponechat, pořídil mu klec a veškeré vybavení, ale zhoršila se u něj alergie, takže se ho musel vzdát. Králíček je zvyklý v kleci, mohl by bydlet i v králíkárně, ale určitě potřebuje i výběh, ideláně venku ve voliérce (možná by se naučil i na kšíry?) nebo po bytě. V případě zájmu darujeme králíčka i s klecí.

V útulku od: 10. 4. 2011

Fotografická rekonstrukce

Potkánci VANILKA, ČOKOLÁDA a PRCEK (externí) - NAŠLI NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 - 1,5 roku

"Hledám domov pro tři dospělé potkaní kluky - dva brášky a syna jednoho z nich. Důvodem je silné zhoršení alergie. Moc mě to mrzí, ale už to nejde jinak. Bráchové (Vanilka a Čokoláda) mají rok a 7 měsíců, jsou z pražské CHS LMG Rattery, mají výpis předků. Oba jsou to rexíci s kudrnatým kožíškem, jsou zdraví - nikdy jim nic vážného nebylo (jeden průjem ze špatného jídla, Vanilka měl absces). Čokoláda - čokoládově hnědé zbarvení, Vanilka Coffee, je krásně chumdelatý (a trošku tlusťoučký). Oba dva jsou na svůj věk velmi čilí, takoví nezmarové. Už si s nima nemůžu ani pořádně pohrát, byla bych ráda, kdyby si je vzal někdo, kdo má s potkany zkušenost a bude si umět užít jejich milou povahu a rošťácké kousky. Tihle dva by měli jít spolu, nikdy nebyli od sebe. Jo a jsou to pořádní myšáci, žádní drobkové. Synek Vanilky - Prcek - už vlastně žádný prcek není, je o půl roku mladší než kluci, jeho maminka je také z CHS s výpisem předků. Je šedivý s bílým bříškem, trochu míň průrazný než kluci a o něco línější, raději se mazlí nebo válí v hamaku... Mohl by jít i zvlášť, asi by si zvyknul i na jiné potkany. Nejraději bych samozřejmě byla, kdyby šli kluci dohromady. Bohužel nemůžu nabídnout klec, máme ji vestavěnou do nábytku a sami musíme nějak vyřešit jak ji rozmontovat a zrušit. Do začátku dám oblíbené jídlo, podestýlku, všechno co budu moct. Předem děkuji."

Vloženo: 13. 4. 2011

Fotografická rekonstrukce

Freťáček - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: do 1 roku

Mladého fretčího samečka našel pán z Tanvaldu v garáži pod autem. Freťáček byl hodný, nechal se hladit, tak ho pán schoval do krabičky a odvezl k nám. Nikdo ho nehledal, proto ho nabízíme do adopce. Freťáček je hodný, mazlivý a bezproblémový.

V útulku od: 18. 9. 2010

Fotografická rekonstrukce

ČIKO (externí) - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Z důvodu alergie nabízíme externě samečka morčete. Je hodný, zvyklý na děti. K morčátku je možné odkopit klec s vybavením (misky, napáječka). Cena dohodou.


Vloženo: 4. 8. 2010

Fotografická rekonstrukce

MUF (externí) - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 roky

Z důvodu alergie nabízíme externě samečka zakrslého králíčka. Je hodný, zvyklý na děti (se svou malou paničkou vyhrál v soutěži o nejhezčího hlodavce :-) Je čistotný, umí používat "králičí WC", takže je jednoduché udržovat mu klec v čistotě. Ke králíčkovi je možné odkoupit téměř novou velkou klec s vybavením (misky, napáječky). Cena dohodou.


Vloženo: 4. 8. 2010

Fotografická rekonstrukce

ELIŠKA A TONÍK - externí - NAŠLI NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 roky

"Z rodinných důvodů daruji trikolorní morčátko Elišku a divoce zbarveného králíčka Toníka. Oba jsou asi 3 roky staří, nekonfliktní. Morčátko se nechá chovat, bere si jídlo z ruky a přiběhne i na zavolání. S králíčkem je to trošku složitější, taky si vezme jídlo z ruky, ale chová se velmi nerad. Nikdy ale nekousl, když se mu něco nelíbí, bouchá zadníma nožičkama do podlahy. Cizích lidí se bojí, ale návštěvy, které chodí pravidelně, už poznají a s těmi nemají problém. Oba jsou zvyklí pobíhat volně po pokoji a jsou navyklí na psy. Daruji je pouze dohromady, odmalička jsou spolu a jsou na sebe zvyklí! Pokud by o ně měl někdo zájem, piště prosím na meil verica.k@seznam.cz nebo volejte na telefon 776 232 500. S pozdravem Věra Kašparová."

Vloženo: 5. 5. 2010

Fotografická rekonstrukce

Bílý králíček - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: do 1 roku

Králíčka našli naši sousedé pobíhat po silnici nad útulkem, měl štěstí, že ho nepřejeli. Je jasné, že králíček byl "dárek" pro nás, někdo se už o něj nechtěl starat, protože byl zanedbaný, špinavý a měl rýmu. Pan doktor mu ihned nasadil injekčně antibiotika.
Králíček (zatím beze jména), je mladý sameček, pan doktor ho odhadl na šest měsíců až jeden rok (u králíků se věk odhaduje nesnadno). Jedná se o zakrslé plemeno. Má sněhově bílý hebounký kožíšek a prozatím se chová velmi vzorně, je hodný, nekouše, nechá se sebou manipulovat. Po vyléčení ho nabídneme do adopce k hodným a zodpovědným lidem.

V útulku od: 8. 4. 2010

Fotografická rekonstrukce

Freťák FERDA - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Mladou fretku nám přivezli spolu s fenkou Lucinkou z třebíčského útulku. Někdo ji hodil přes plot do psího výběhu, naštěstí na ni pracovníci přišli dřív, než ji stihli roztrhat psi. Protože se následně v třebíčském útulku ocitlo dalších pět fretek jako následek nezodpovědného chovu, souhlasili jsme s pomocí a této fretky jsme se ujali. Pouze dočasně, pokud se pro ni nenajde nový domov.
Fretčímu samečkovi říkáme Ferdo. Je mladý, odhadujeme že kolem jednoho roku věku. Byl již kastrovaný. Při předání nám řekli, že je agresivní a kouše. Pravda je to jenom částečná. Ferda je temperamentní, rád si hraje, když ho pustíme proběhnout po kanceláři, prozkoumá zvědavě každý kout. Pokud je zrovna v rozdováděné náladě, není nadšený, když ho někdo vezme do náruče. Vydrží to chvíli, potom se začne kroutit a použije i zoubky-kousne, ale nikoli do krve, jen pro upozornění. Když se vydovádí, je to lepší, je mazlivější. Přesto ho doporučujeme spíše zkušenějšímu chovateli, rozhodně ne k malým dětem. Ferda je čistotný, nebojí se psů.
VIDEO

V útulku od: 29. 7. 2009     UMÍSTĚN: srpen 2009

Fotografická rekonstrukce

Morčátko Hoblinka - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Paní Sedláčková je taková dobrá duše útulku; pokud jí zdravíčko dovolí, chodí nám pomáhat a občas sebou přinese i nějaké to zvířátko, které potřebuje pomoc. Tentokrát to bylo morčátko, které sloužilo jako hračka cikánským dětem. Jejich nešetrné zacházení odneslo zlomenou nožičkou. Zlomenina je již staršího data, nedá se spravit, ale morčátku to nevadí, běhá po kleci rychlostí blesku a kdo neví, že má staré zranění, ten to nepozná.
Morčátko, drobnější samička, má velmi hezké zbarvení, bílé s hnědým a rezavým ostrůvkem v kožíšku. Nechá se bez problémů brát do ruky a hladit, takže může jít jako kamarád k (hodným!) dětem.

V útulku od: 30. 7. 2009

Zpráva z nového domova
Morčátko si odvezli dva studenti z Prahy. Chtěli si pořídit kamaráda na kolej, kde mají povolena malá zvířata, ale nechtěli koupí morčátka podporovat moderní zverimexy. Rozhodli se také zvířátkům v útulku něco finančně přispět, k našemu překvapení tak učili v eurech, protože české korunky jim došly :-)

Fotografická rekonstrukce

Želvu našel pán na své zahradě u domu ve Smržovce, zřejmě ji někdo "venčil" a ona utekla a vydala se na špacír. Jedná se o (vodní) želvu nádhernou, podle našeho odhadu asi čtyřletou, je zdravá. Hledáme původní majitele anebo nové zájemce, v útulku již jednu želvičku máme a pro další není místo, proto bychom ji rádi nabídli do dobrých rukou.

V útulku od: 29. 6. 2009

UMÍSTĚNA!

Zpráva z nového domova
Fotografická rekonstrukce

Asi ročního zakrslého králíčka berana (samečka) k nám přivezla slečna s tím, že si ho už nemůže nechat, protože se u ní projevila alergie. Králíčka nám předala s klecí, napáječkou a mističkami, takže novému páníčkovi předáme králíčka i s vybavením a nemusí ho shánět. Králíček je čistotný a mazlivý, zkrátka takový, jací mají králíčci-mazlíčci být.

V útulku od: 3. 4. 2009

UMÍSTĚN!
Fotografická rekonstrukce

Černý zakrslý králíček (samička) má za sebou nepěknou zkušenost, přestože je to teprve malé roztomilé mládě. V mrazivých lednových dnech ho našli na zasněženém chodníku náhodní kolemjdoucí. Prochladlý králíček měl navíc jedno očičko hodně opuchlé a bylo napůl venku z důlku. Zranění nebylo čerstvé, očičko už bylo oschlé, a tak ho už nebylo možné zachránit; pan doktor ho musel vyndat. Králíček se ale statečně zotavuje po operaci, s chutí baští a čeká u nás na hodné lidičky, kteří se ho ujmou a budou ho za prožité utrpení hodně rozmazlovat.

V útulku od: 14. 1. 2009

Děkujeme paní Janě Vojtíškové, která přispívá králíčkovi Janičce na útulkový pobyt, dokud se pro Janičku nenajde nový páníček.

UMÍSTĚNA!

Fotografická rekonstrukce

Nabízíme malé křečíky. Náš syn dostal křečka, ukázalo se, že je to samička a že je břeží. Narodilo se jí šest roztomilých křečíků. Čtyři jsou šedavě béžoví, jeden je černý a jeden pískově zlatý. Jejich maminka je o chloupek větší než křečík džungarský, podobá se křečíkovi zlatému a na chov je stejně nenáročná. Mláďatům je zhruba jeden měsíc a jsou již k odběru.

(Vloženo 14. 12. 2008)

UMÍSTĚNI!

Fotografická rekonstrukce

Zakrslý králíček hledá nový domov. Jedná se o malou králičí slečnu, asi tříletou. Současní majitelé ji dostali od známých, bohužel se u jejich syna objevila alergie, navíc do rodiny očekávají další miminko. Králíčka pojmenovali Maruška, na zavolání sama přijde, je čistotná a klidná, ani v noci nerámusí. Pro Marušku hledáme hodné páníčky, byla by skvělým kamarádem k dětem. Určitě by si chuděrka konečně zasloužila stabilní a dobrý domov, naputovala se již dost. Zadaří se do třetice?

V útulku od: 25. 10. 2008

UMÍSTĚNA!
Morče

V jednom domě v Lučanech jistá paní zahlédla oknem, že na silnici před domem zastavilo auto a vyhodilo ven krabici. Hádejte, co v té krabici bylo. Správně, tohle krásné, bílé morčátko s granátkovýma očima. Je to sameček, je trochu plachý, ale protože je ještě mladý (odhadujeme, že je to odrostlé mládě), určitě si bezvadně zvykne na nový domov; hlavně, když to bude domov natrvalo a nikdo ho už nebude vozit v krabicích "po výletech".

V útulku od: 24. 8. 2008

UMÍSTĚN!
Fotografická rekonstrukce

Tahle zakrslá králičí slečna zbarvená "na divoko" běhala ve Mšeně mezi paneláky. Má delší srst na tvářičkách, takové další fousy. Nechybí náhodou někomu, neutekla třeba při venčení nebo z ohrádky? Pokud se nenajde majitel, bude mazlivá "králička", která zatím bydlí v králíkárně u Boba a Bobka, nabídnuta k adopci.

V útulku od: 13. 8. 2008

UMÍSTĚNA!  Zpráva od Bobinky z nového domova.

Morče

Nájemníci jednoho jabloneckého bytu se odstěhovali do Německa, zapomněli si však přibalit jednu "věc" - morče. Volně pobíhající po bytě je našel majitel a předal do útulku. Touto cestou hledáme pro hodné, čistotné morčátko nové majitele.

UMÍSTĚN!
SOS freťák


Asi roční "freťák" Fanoušek se nebojácně procházel po zahrádce jednoho rodinného domku v Jablonci. Nyní je ubytován v naší venkovní fretčí voliéře a hledá své původní majitele. Pokud se o něj nepřihlásí, zůstane u nás jako společník fretky Fanynky, aby jí nebylo smutno. Asi před půl rokem jí totiž zemřel dlouholetý kamarád, sedmiletý freťák Artuš. Fanoušek je moc milý, zvyklý na lidské zacházení, takže pokud by našel domov v naší "fretčí vile", určitě udělá radost i školním dětem, které chodí do útulku na exkurze.

Fanouška nikdo nehledal, takže nyní je společníkem útulkové fretky Fanynky.

SOS kralicek

V Horním Maxově na kraji silnice vedoucí lesem našli pracovníci z nedalekého sociálního ústavu klec a v ní zakrslého králíčka-berana. Malé sametové klubíčko strávilo venku v zimě možná delší čas, protože k nám přišlo s rýmou a ušmudlaným čumáčkem. Jinak ale králíček dobře baští, rád se nechá hladit a chovat. Pan doktor mu na rýmu naordival antibiotika, teplo a klid, takže brzy se snad drobek uzdraví a poté může putovat do nového domova k hodné rodince, která ho už nikdy neopustí.
Králíček Maxík zůstane naším útulkovým mazlíkem. Na jeho pobyt mu přispívá paní Petrasová z Prahy, která nám pravidelně pomáhá finančně a navíc vozí pro všechna zvířátka úžasné pochoutky - třeba psí nebo králičí "bonboniéry", superprémiové konzervy a paštičky pro kočičky, chutné pamlsky a vitamíny. Zvířátka za ně moc děkují!

23.11.2009 ZEMŘEL! Maxíkovi se na pusince udělal hnisavý vřídek, který veterinář vyčistil a ošetřil. Asi za týden Maxík začal slinit, hodně pil a málo jedl. Když mu doktor prohlédl tlamku, zjistil, že v ní má nádory, rozšířené až dozadu do krku; operace byla sice možná, ale nadlouho by nepomohla, nehledě na to, že by Maxík nesměl po operaci další týden jíst a to už by nezvládl. Pan doktor proto Maxíka uspal. Bude se nám stýskat... :-(

PEJSCI               KOČIČKY               VIRTUÁLNÍ ADOPCEÚtulek Dášenka, Liga na ochranu zvířat ČR, Lučany 627, Jablonec nad Nisou, tel: 483 300 208, mobil: 606 472 619, e-mail:lozutulekdasenka@seznam.cz