KOČIČKY                        JINÁ ZVÍŘÁTKA                        VIRTUÁLNÍ ADOPCEU  M  Í  S  T  Ě  N  Í    

<<    strana 1       <<    strana 2        <<    strana 3       <<    strana 4         strana 5

Fotografie

ARÍSEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Arísek je malý pejsek s krásným hebkým kožíškem - vypadá jako zmenšenina zlatého retrívra nakřížená s maltézáčkem. Takový je i povahově: moc hodný, mazlivý pejsek vhodný do bytu a k dětem. Byl odchycen v Jablonci.

V útulku od: 7. 7. 2008

UMÍSTĚN!
Fotografie

SENDY - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Veselá, temperamentní fenečka křížence německého ovčáka, údajně nalezena na Černé studnici. Sendy je drobné postavy, spíše střední velikosti. Je přátelská, v útulku se skamarádila s podobně živou Belinkou. Nejlépe by jí bylo u domečku se zahrádkou v mladé rodině, kde by měla dost možností se vyběhat a vyřádit.

V útulku od: 29. 6. 2008

UMÍSTĚNA!
Fotografie

BOBÍK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!


Věk: 7 let

Charakteristika: Bobík je menší pejsek, krásný voříšek, patrně kříženec špice. K lidem je moc hodný, k ostatním pejskům spíš nevšímavý. Až doteď se měl moc dobře, bohužel jeho páníček musel odejít do domova důchodců a pejska se vzdát. Bobíček teď v útulku čeká na hodného člověka, který by se mu s láskou věnoval stejně, jako jeho předchozí pán.

V útulku od: 5. 5. 2008

UMÍSTĚN!  Bobíčka si vzali lidé, kteří vybírali pejska pro svou babičku. Nejprve chtěli nějakého mladšího, ale nakonec zjistili, že starší pejsek bude lepší, Bobík se jim líbil a podle došlé SMS se moc zalíbil i babičce :-)
Fotografie

TONDA - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 10 měsíců

Charakteristika: Toníkův původ vypadal zpočátku hodně zmateně. Přivedli ho k nám lidé romské národnosti s tím, že ho našli. Pak svou výpoveď pozměnili na to, že patřil "něčí sestře". Nakonec jsme zjistili, že pejsek je jejich. Nicméně jsme rádi, že ho jako nechtěného nevyhodili, ale přivedli k nám útulku, kde se mu pokusíme najít nový domov. Toníček je sotva odrostlé štěňátko, kříženec možná jezevčíka s labradorem. Má černý, krátký kožíšek s bílou náprsenkou, výškově je sotva ke kolenům. Je hodný a klidný, rád si hraje, vychází moc dobře se všemi pejsky, s námi i s dětmi.

V útulku od: 17. 6. 2008

UMÍSTĚN!
Fotografie

ADINKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 měsíce

Charakteristika: Chundelatou, miloučkou Adinku nám nějaký "dobrodinec" hodil za plot útulku. Štěňátku to ale očividně nevadí, moc ráda totiž dovádí se všemi útulkovými pejsky. Jednou z ní vyroste krásný, větší, dlouhosrstý pejsek, který bude spokojený v rodině s dětmi nebo i s dalším psím kamarádem.

V útulku od: 19. 6. 2008

UMÍSTĚNA!  Zpráva od Adinky z nového domova.Fotografie

ŠIMŮNEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 4 měsíce

Charakteristika: Ač to možná z fotek nevypadá, Šimůnek je ještě asi čtyřměsíční štěňátko, kříženec jezevčíka a zřejmě nějakého loveckého psa. Po jezevčíkovi zdědil klasickou postavičku s kratšími nožkami, po ohaři hnědobílý hebký kožíšek; je to moc roztomilá kombinace :-) Šimůnek je veselé štěně, má rád společnost, je moc hodný a učenlivý. Potuloval se v Jablonci, v Tyršově parku u tramvaje.

V útulku od: 15. 6. 2008

UMÍSTĚN!  Zpráva od Šimůnka z nového domova.

Fotografie

BÉĎA - VRÁCEN MAJITELI!

Věk: 9 let

Charakteristika: Béďa, pudlík barvy aprikot, by byl moc rád za teplý pelíšek u starších lidí, kterým bude vděčný za bezpečný domov a pohlazení. Je nanáročný, hodný, výtečný společník pro nějakou osamělou babičku nebo dědu, nebo zkrátka pro někoho, kdo by rád poskytl domov staršímu pejskovi.

V útulku od: 27. 5. 2008

VRÁCEN MAJITELI!

Fotografie

BEN - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 5 měsíců

Charakteristika: Sháníte-li štěňátko voříška, křížence zlatého labradora s milou povahou, ze kterého vyroste pejsek střední velikosti, ani přespříliš temperamentní, ale také ne líný, snášenlivý k dětem i k pejskům, je Beník stvořený přímo pro vás. Díky těmto předpokladům a správné výchově získáte v Beníčkovi úžasného kamaráda.

V útulku od: 18. 5. 2008

UMÍSTĚN!

Fotografie

PÍĎA - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Píďa je malý, mladý pejsek s hebounkým kožíškem, rozzářenýma očima a moc milou povahou. Rád se mazlí, hodí se i do rodiny s dětmi.

V útulku od: 4. 5. 2008

UMÍSTĚN!  Od nových páníčků Pídi přišla zpráva.

Fotografie

NELLY - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 roky

Charakteristika: Nellynka je větší fenka křížence ohaře nebo možná dalmatina, je to krásná, štíhlá mladá psí dáma se smutným osudem. Její panička se musela přestěhovat do penzionu pro seniory, kde není pro takové pejsky místo, a tak Nellynka "osiřela". V prvních dnech pobytu v útulku byla celá nesvá, bála se nás a když jsme ji pustili na zahradu, nechtělo se jí vůbec zpátky do kotce. Po čase se otrkala, začala si hrát s ostatními pejsky i s námi (nejraději běhá za balónkem, ale přinést si ho musíte sami :-) Nellynka hledá milující páníčky, třeba i rodinu s většími dětmi, kde ji budou mít hodně rádi a zpočátku budou trpěliví, než si zvykne. Potom bude zcela jejich, kamarádská, oddaná a vděčná za bezpečný a stálý domov.

V útulku od: 21. 4. 2008

UMÍSTĚNA!  Jak se má Nellynka v novém domově? Podívejte se na její webovky.

Fotografie

RIČI - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 roky

Charakteristika: Tento krásný rhodéský ridgeback se potuloval po ulicích Jablonce, než ho odlovila Městská policie a dopravila do útulku. O pejska se zatím žádný majitel nepřihlásil a vzhledem k jeho takřka podvýživě je možné, že jej ani nehledá. Riči je mladý temperamentní pes, potřebuje každodenní pohyb a pelíšek v bytě (jako krátkosrsté plemeno původem z Afriky není vhodný do boudy). Trochu tahá na vodítku, takže bude nutný výcvik, nejlépe s pomocí kynologů na "cvičáku". Jinak je velmi hodný, snáší se dobře s ostatními pejsky.

V útulku od: 19. 4. 2008

UMÍSTĚN! Riči si na tak atraktivního čistokrevného pejska u nás pobyl poměrně dlouho, teď snad konečně našel už nastálo novou rodinu a domov v domku s velkou zahradou, která pro něj bude ideální.

Fotografie

HARRY - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 5 let

Charakteristika: Harry je krásný zlatý voříšek s delším kožíškem, zřejmě kříženec kokršpaněla. Byl odchycen městskou policií v Jablonci na Šumavě.Je to zlatíčko i povahově, moc hodný k lidem i k pejskům. Rád by ke starším lidem nebo do rodiny, kde by pro něj měli spoustu času na procházky a mazlení.

V útulku od: 6. 4. 2008

UMÍSTĚN!

Fotografie

ASTON - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 roky

Charakteristika: Aston je pitbulteriér, kterého jsme byli nuceni odebrat jeho majitelům. Nechali jej totiž týden zavřeného v bytě, bez vody, jídla a možnosti venčení. Na tuto situaci upozornili sousedé. Pejska jsme osvobodili za přítomnosti policie, která nám otevřela byt. Astonek byl samozřejmě vyhladovělý a velmi hubený (o případu informoval Jablonecký deník, na jeho stránkách také můžete shlédnout video). Původní majitelé se nepřihlásili a my učiníme vše proto, aby k nim nemusel zpátky. Ani přes tuto těžkou zkušenost Aston na lidi nezanevřel, má všechny rád, každého nadšeně vítá a s každým si bude ochotně hrát. Je velmi temperamentní, naštěstí je možné uběhat ho aportem, za kterým s nadšením doslova lítá. K ostatním pejskům je nekonfliktní. Jediným problémem bude jeho snaha utíkat za vším, co se hýbe, takže pozor na kočky a lesní zvěř, zpočátku se procházky neobejdou bez vodítka nebo šňůry. Také hodně tahá na vodítku, původní majitelé rozhodně zanedbali poslušnost, takže bude nutný výcvik a zpočátku pevná ruka. Proto hledáme pro Astona páníčka, který má s velkými psi (ideálně přímo s tímto plemenem) již zkušenosti. Takový člověk získá přátelského, srdečného kamaráda, parťáka na sport, oddaného společníka a hlavně úžasného psa.

V útulku od: 25. 4. 2008

UMÍSTĚN!

Fotografie

SIMON - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 5 let

Charakteristika: Simon byl uvázaný ve sportovním areálu Srnčí důl v Jablonci. Simon je německý ovčák, drobnější postavy, potřeboval by přibrat pár kilo. První dva dny v útulku byl trochu bázlivý, dával si na nás pozor, jakoby se bál, že se po něm oženeme, ale dobrým jídlem a vlídným zacházením jsme si ho rychle získali. K ostatním pejskům je také velmi hodný.

V útulku od: 15. 4. 2008

UMÍSTĚN!

Fotografie

BONDY - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Bondík je krásný, mladý jezevčík, který byl nalezen v Jablonci. V útulku si dlouho nepobyl a putoval do adopce k mladé rodině. Ukázalo se však, že k malému dítěti se tento pejsek moc nehodí, je temperamentní a ještě navrh jezevčík, tedy žádná miminkovská psí chůva, která se sebou nechá dělat psí kusy. K našim dětem a jejich kamarádům se však Bondy chová naprosto bezproblémově a vychází výborně i s ostatními pejsky. Může být tedy umístěn do rodiny k dalšímu pejskovi nebo tam, kde mají větší děti, které už vědí, co si mohou k pejskům dovolit; v takovém případě jim bude Bondy veselým společníkem při hrách.

V útulku od: 31. 3. 2008

UMÍSTĚN!

Fotografie

JOSÍFEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: nad 10 let

Charakteristika: Majitelé jezevčíků o svých miláčcích říkají, že jsou svéhlaví a k stáru poněkud nevrlí. To neznají Josífka! Josífek je výjimka z pravidla: hodný, přátelský, pohladíte ho po kožíšku a on se na vás "s úsměvem" podívá, zavrtí blaženě ocáskem a chce, abyste ho hladili ještě a ještě - zkrátka zlatíčko. Josífek se toulal v Jablonci po Mšeně, kde byl odchycen Městskou policí. Má trochu zanedbaný kožíšek a vřídek na očičku, podle pana doktora je to zřejmě stálá vada, která by se dala odstranit jedině operací, což je v Josífkově věku trochu riskantní. Nicméně jinak je v dobré kondici, rád bude s novým páníčkem chodit na klidnější procházky a dělat mu milého společníka. Budeme za Josífka velmi vděční, pokud bude moci dožít (dost možná, že ještě i několik let) v novém domově u hodných lidí; takhle milý pejsek si to určitě zaslouží.

V útulku od: 20. 2. 2008

UMÍSTĚN!

Fotografie

JŮLINKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 4 měsíce

Charakteristika: Malá fenečka zlaté barvy, hezounká, hodná, v útulku je krátce, takže se ještě trošku bojí. Údajně nalezena v popelnici.

V útulku od: 14. 4. 2008

UMÍSTĚNA!
Fotografie

BÉĎA - NAŠEL NOVÝ DOMOV!


Věk: 3 měsíce

Charakteristika: Pejsek byl nalezen v Jablonci v krabici. Je to malá, plyšová kulička, v dospělosti bude spíše středního vzrůstu. (Na fotce spinká, usnul při náročném focení :-)

V útulku od: 11. 4. 2008

UMÍSTĚN!
Fotografie


MATYÁŠEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!


Věk: 4 měsíce

Charakteristika: Matyášek je posledním ze 6 šťěňat, která byla nalezena venku i s maminkou a nabízena prostřednictvím naší rubriky S.O.S. a Jabloneckého deníku. Všechna šťěňátka se podařilo umístit v rekordním čase, nohatý Matyášek nám tu zůstal. Protože i on se těší do nového domova, nabízíme ho zde samostatně znovu. Matyášek je kříženec jezevčíka po mamince, po tatínkovi ovšem zdědil delší nožičky. Jako všechna šťěňátka si rád hraje, moc by mu prospělo, kdyby se ho ujala rodina, kde by mohl vyrůstat a dovádět s dětmi. Matyášek je naučený čistotě, očkování je samozřejmostí.

V útulku od: 18. 3. 2008

UMÍSTĚN!
Fotografie


DÁŠENKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 6 měsíců

Charakteristika: Hezounká, s jemným kožíškem, hodná, má ráda ostatní pejsky i děti.

V útulku od: 11. 3. 2008

UMÍSTĚNA!
Fotografie

ŠŤĚNĚ - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 4 měsíce

Charakteristika: Pejsek křížence možná i labradora, v dospělosti bude středního vzrůstu. Je zdravý, dobře živený, rád si hraje, ale neprojevuje "agresivnější" štěněčí sklony k neurvalému kousání ruky, trhání hraček a podobně :), takže se hodí i k menším dětem.

V útulku od: březen 2008

UMÍSTĚN!
Fotografie


NERO - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 10 měsíců

Charakteristika: Roztomilé štěně křížence loveckého psa, možná špringlšpaněla. Nero je temperamentní pejsek, hodný, má moc rád lidi, nejraději by s nimi byl pořád. Kdyby mohl, vybral by si určitě páníčky, kteří nejsou celý den v práci, ale rádi sportují a chodí na dlouhé procházky, nebo by se adoptoval do rodiny s dětmi či dalším pejskem.

V útulku od: V březnu 2008 k nám Neronka přivedli starší lidé, pro které to byl nevhodný, moc živý dárek od vnučky.

UMÍSTĚN!
Fotografie rekonstrukce

MALIČKÁ - NAŠLA NOVÝ DOMOV!


Věk: 1 rok

Charakteristika: Malá fenka velikosti čivavy a vzhledu věčného šťeňátka. Veselá, temperamentní.

V útulku od: 22. 2. 2008

UMÍSTĚNA!
Fotografie rekonstrukce

BLACK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 roky

Charakteristika: Temperamentní mladý pes, hodí se k domku se zahradou. K lidem a psům je nekonfliktní. Pokud se mu bude nový pán věnovat a zajistí mu výcvik, který je oba bude těšit, získá dobrého hlídače i bezvadného a zcela oddaného společníka.


V útulku od: 16. 2. 2008 byl nalezen uvázaný k dopravní značce poblíž útulku, zřejmě tak strávil celou mrazivou únorovou noc.

UMÍSTĚN!


U  M  Í  S  T  Ě  N  Í    

<<    strana 1       <<    strana 2        <<    strana 3       <<    strana 4         strana 5


Útulek Dášenka, Liga na ochranu zvířat ČR, Lučany 627, Jablonec nad Nisou, tel: 483 300 208, mobil: 606 472 619.