KOČIČKY                        JINÁ ZVÍŘÁTKA                        VIRTUÁLNÍ ADOPCEU  M  Í  S  T  Ě  N  Í    

<<    strana 1       strana 2        strana 3    >>     strana 4    >>     strana 5    >>Fotografie

ŠTĚŇÁTKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 měsíce

Charakteristika: Dva roztomilé pejsky-sourozence k nám přinesli romští manželé s tím, že je údajně našli. Oba pejsánkové jsou zdraví, vykrmení, hodně dovádiví, jako správná štěňata. Jeden pejsek je statečnější, druhý se více dožaduje lidské pozornosti, je to takový "vlezlík". V dospělosti budou spíše menší velikosti (hádáme kolem 10 kilo). Nedá se říci s čím jsou křížení, je to zkrátka pouliční směska (jeden pejsek má náznaky fousků, možná mají mezi předky knírače, možná také jezevčíka). Pejskové jsou krátkosrstí, černé barvy s bílými ponožkami a bílou "kravatou" na krku.

V útulku od: 27. 4. 2009     UMÍSTĚNA: květen 2009

Zpráva od jednoho ze štěňátek z nového domova.

Fotografie

FREDY - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 měsíce

Charakteristika: Fredyho, úžasné plyšové štěňátko, údajně někdo donesl na policii v Železném Brodě s tím, že ho našel v popelnici. Fredýsek je velmi miloučký pejsek, zdravý a vykrmený, hravý jako každé štěně (a se štěněcími potřebami a loužičkami!), určitě ale nebyl nejzlobivějším štěnětem z vrhu, je spíš klidnější povahy a v dospělosti bude středního vzrůstu.

V útulku od: 26. 4. 2009

UMÍSTĚN!
Fotografie

SORBON - VRÁCEN MAJITELŮM!

Věk: 2 roky

Charakteristika: Nádherného dobrmana odchytila MP v Jablonecké Proseči. Pejsek se nejspíš někomu ztratil, očividně byl „na záletech“, protože i u nás v útulku je ze všech (byť kastrovaných) fenek úplně u vytržení. Sorbon je u nás zatím krátce, takže doufáme, že se ozve majitel. Jedná se o mladého, zdravého psa, je naprosto bezproblémový co se týká psů a lidí. Asi jako většina dobrmanů ovšem vyžaduje pevnou ruku, protože přestože je milý a celkem poslušný, na vodítku velmi tahá, je to taková neřízená střela; potřebuje aktivní pány, hodně pohybu a mít stále co dělat, aby se unavil a nestačil vymýšlet lumpačiny.

V útulku od: 26. 4. 2009

VRÁCEN MAJITELŮM

Fotografie

RITA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 roky

Charakteristika: Ritunka je krásná mladá dobrmanka. V životě bohužel neměla mnoho štěstí. Její příběh je poněkud zamotaný a nám se podařilo rozluštit jenom část. Tady je: Ritunku si původně osvojil z útulku v Krásném Lese jeden pán z Lučan. Protože je Rita chronický útěkář, lovil ji několikrát po Lučanech i okolí. Jednou se však Rita zatoulala až do Maxova. Tam ji odchytili policisté a odvezli k nám do útulku. Jelikož Ritu nikdo nehledal, nabídli jsme ji do adopce. To bylo v září loňského roku. Vzala si ji tenkrát mladá rodina se třemi dětmi (brali si ji vlastně nadvakrát, protože ji po týdnu chtěli vrátit, právě kvůli utíkání, ale nakonec si to rozmysleli). Když ji vezli na kastraci, zjistil pan veterinář, že je Rita čipovaná. Čip nás odkázal právě na útulek v Krásném lese a na onoho pána z Lučan. Když jsme ho kontaktovali, řekl nám, že mu fenka pořád utíkala a jeho už nebavilo ji chytat, a tak už ji nechce. Ritu si tedy nechala rodina s dětmi. Přešla zima a všechno se zdálo v být pořádku. Jenže nebylo. Ritunka byla hodná, svoje páníčky i děti milovala, ale utíkání se nezbavila. Někdy byla naprosto v pohodě, hrála si s rodinou na zahradě, ale jindy se najednou sebrala, podhrabala se pod plotem nebo proklouzla vrátky a utekla. To by nebylo až tak hrozné, kdyby se Rita jenom proběhla kolem domu a vrátila se zpátky. Jenže když ji rodině několikrát vraceli policisté, kteří ji odchytili několik kilometrů daleko, a hrozili vysokou pokutou, řekli si páníčkové „a dost!“ Nakonec to dopadlo tak, že nám Ritunku s pláčem předali, zaplatili za její pobyt u nás a vzali si jinou fenečku, Sáru.
Rita je naprosto nekonfliktní, má ráda pejsky a miluje lidi a děti zvlášť, je učenlivá a když chce i poslouchá, ale vzhledem k jejím problémům s utíkáním (a s honěním koček, slepic apod.) ji nabízíme pouze do bytu a zkušenému chovateli tohoto plemene nebo člověku, který má s velkými (a problémovějšími) psy zkušenosti. Rita totiž potřebuje pevnou ruku a být neustále něčím zaměstnaná, takže doporučujeme cvičák, sportovní kynologii, spoustu procházek a vůbec všeho, co ji trochu unaví, aby neměla čas přemýšlet nad tím, zda utéct nebo zůstat....

V útulku od: 26. 3. 2009

UMÍSTĚNA!  Zpráva od Rity z nového domova.

Fotografie

ZIRA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 roky

Charakteristika: Milounkou, mazlivou fenečku zanechala její panička v jednom prosečském bytě a odstěhovala i se svými šesti dětmi do jiného města. Protože je Ziruška hodný, trpělivý a hlavně neštěkavý pejsek, nikdo neměl celý týden tušení, že je v bytě zavřená. Nakonec přišlo sousedům podezřelé, že ve vedlejším bytě pořád něco šramotí, zavolali policii a ta Zirušku vysvobodila.
Zira je mladá fenečka, pravděpodobně kříženec německého ovčáka, velikosti drobného dobrmana. Je čistotná, takže se hodí do bytu, zahrádku u domku určitě také přivítá (kvůli krátké srsti ale musí bydlet uvnitř). Má ráda pejsky, vyrůstala v rodině, takže s dětmi taky není problém. Je velmi přítulná, bude moc vděčná za stálou společnost.

V útulku od: 19. 3. 2009

UMÍSTĚNA!

Fotografie

VAŠÍK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 6 let

Charakteristika: Vašík je krásný, černobílý dlouhosrstý voříšek, který měl nelehký život bezdomovce. Jeho panička ho kdysi zachránila před jistou smrtí, kdy měl být uvařen a sněden jako psí guláš. Vašík jakoby to věděl, miloval paničku celou svou duší. A tak započal jejich „veselosmutný“ příběh. Stali se známými figurkami jabloneckých ulic, spolu se po nich potulovali, přespávali na lavičkách, na nádraží, v parku (od města měli sice přidělený malý byt v Zeleném údolí, tam se ale báli zůstávat, protože jim vyhrožovali místní Romové). Někteří lidé si od nich udržovali odstup, ti ovšem, kdo je znali, věděli, že paní Rydošková je žena s velkým srdcem a pohnutým osudem, která nicméně vydá poslední pětník za konzervičku pro svého milovaného Vašíka, který byl jejím věrným strážcem. Jeden pro druhého byli bez nadsázky oporou a velikými kamarády a byli oblíbení i mezi svými „kolegy bezdomovci“. Dokonce se pravidelně účastnili našich Voříškiád a my jsme pro Vašíka vždy připravili speciální cenu a odměnu. Občas jsme Vaška pohlídali u nás v útulku, když musela paní Rydošková do nemocnice. Pokaždé jsme ho nejprve vykoupali, odblešili, dali mu pořádně najíst, a při posledním pobytu putoval také na kastraci. Takhle jsme se Vaška ujali i letos v únoru. Bohužel jeho panička se již z nemocnice nevrátí, zradilo ji chatrné zdraví. A tak Vašík osiřel. Protože je to pejsek s veselou povahou a je zvyklý na nejrůznější životní kolapsy, po své paničce dlouhou netruchlil, v útulku se rychle zabydlel a moc se mu tu líbí. Běhá s pejsky po zahradě, vítá návštěvníky, štěká na cizince za plotem, zkrátka je to správný voříšek. Byli bychom rádi, kdyby i přes svou minulost našel láskyplný domov, který si velice zaslouží. Vašík je pejsek jako každý jiný, nemá žádné zvláštní móresy nebo zlozvyky, naopak, je dobrosrdečný, kamarádský, nenáročný, čistotný a vděčný za pohlazení a pozornost. Konec konců, kdo můžete, přijďte se přesvědčit sami a nezapomeňte Vašíkovi přinést něco dobrého na zub, miluje piškotky! :-)

V útulku od: 18. 2. 2009

UMÍSTĚN!  Zpráva od Vašíka z nového domova.

Fotografie

BRED - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 1,5 roku

Charakteristika: Breda odchytila MP v Podhorské ulici, kde se potuloval. Jedná se o křížence německého ovčáka a protože je dobře živený a socializovaný, věříme, že se ještě najde jeho páníček. Pokud se však nikdo nepřihlásí, nabídneme ho do adopce.
Bred je krásný pejsek, s nádhernýma zlatýma očima. Ve statném těle se ovšem ukrývá dosud štěněčí duše, hravá, veselá, přátelská, plná klukovin. Bredík je moc hodný pejsek, výborně se snáší s lidmi i s ostatními psy, je celkem poslušný, jedinou slabinou je jeho nechuť být zavřený v kotci. Bred je šťastný ve společnosti, v kotci pláče, ale myslíme si, že pokud se naučí, že kotec je jenom místem pro odpočinek mezi hrami a časem stráveným s páníčkem, přestane mu to vadit (další variantou je bydlení uvnitř).

V útulku od: 5. 3. 2009

UMÍSTĚN!  Zpráva od Breda z nového domova.

Fotografie

MATYLDA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 5 měsíců

Charakteristika: Fenečka byla nalezena v Jablonci v parčíku na Anenském náměstí. Jedná se křížence německého ovčáka s protáhlým čumáčkem, v dospělosti bude větší velikosti. Podobá se již umístěné Ellince, nevylučujeme, že se nejedná o vyhozené sourozence. Matylda je ještě štěňátko, navíc docela závisláček, bude potřebovat hodně lásky a pozornosti. Může jít k dětem.

V útulku od: 11. 3. 2009

UMÍSTĚNA!

Fotografie

SÁRA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 10 měsíců

Charakteristika: Sárinka je nádherné, roztomilé „třeštiprdlo“, je to takový nohatý, chlupatý pejsek z večerníčku :-) Sárinka je štěně křížence velkého knírače, které našla policie přivázané u stromu v ulici Na Roli. Sára je temperamentní, dovádivá a společenská fenka, která jistě dokáže ohlídat i domek se zahrádkou. Když se rozdovádí, je to dračice. Chňape po rukou (ale v dobrém) a proto ji nedoporučujeme k úplně malým dětem. Nový páníček musí počítat s řádnou výchovou a nejlépe s pravidelným výcvikem na cvičáku. Za to na oplátku získá poslušnou, zdravě aktivní fenku, která určitě bude za různé podobné akce a sportovní využití moc vděčná.

V útulku od: 27. 2. 2009

UMÍSTĚNA!

Fotografie

ANDÝSEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 9 let

Charakteristika: Andýsek patří ke skupině pejsků z Krupky. Do útulku se dostal v dost zanedbaném stavu, se špinavou a zplstnatělou srstí, hubený a vyčerpaný. Naštěstí se začal pomalu vzpamatovávat a dnes už s chutí baští, běhá venku s pejsky a vypadá spokojeně a pohodově. Co se týká zevnějšku, Andýska jsme vykoupali a ostříhali úplně na krátko, takže v téhle zimě musí nosit obleček (přece jen je to ještě rekonvalescent), ale aspoň už vypadá k světu a může být směle nabídnut novým zájemcům. Chcete-li dát domov klidnému, hodnému a mazlivému pejskovi, Andýsek vám to stonásobně vynahradí. Hodí se ke starším lidem, do tepla a pohodlíčka a hlavně někam, kde ho budou mít hodně rádi a bude se mít už jen dobře.
Znovu v nabídce! Andýska, drobečka zlatého, si vybrala milá starší paní, které se moc líbil. Bohužel toto nadšení nesdílel pan manžel, takže nám paní byla nucena Andýska po 14 dnech vrátit s pláčem zpět. Měli jsme radost, že se usmálo štěstí na jednoho staršího pejska. I přes tento neúspěch tomu stále věříme...

V útulku od: 29. 1. 2009

UMÍSTĚN!

Fotografie

BENÍK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 10 let

Charakteristika: Beníček je důkaz, že i v případě dobře živeného pejska se může jednat o týrání. Beník bydlel u starších, nemajetných lidí, kteří si ho pořídili jako štěňátko, přivázali ho na řetízek u boudy a nechali ho tam dalších deset let! Beník nikdy nepoznal co to je procházka, jaké to je běhat po louce a jak je úžasné být mezi dalšími pejsky a lidmi. Beníček je pejsek s velkým srdcem, takže takové zacházení na něm naštěstí nezanechalo následky. Je to takový milý šmudla, má moc rád ostatní pejsky, je šťastný za to, že může být mezi nimi a že se může volně pohybovat po zahradě, neutíká, neštěká, je moc hodný. Beníček se hodí jako společník ke starším lidem, protože je klidný a mírný, bude s nimi velmi rád chodit na procházky nebo se jen tak toulat po zahradě.

V útulku od: 8. 12. 2008

UMÍSTĚN!

Fotografie

POLLY - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 5 měsíců

Charakteristika: Pollynku odchytil jeden hodný pán u Zeleného stromu. Jedná se o miloučké štěňátko s delším černým kožíškem a bílou náprsenkou. V dospělosti bude velká asi jako kokršpaněl. Je nenáročná, velmi kamarádská, čistotná, zkrátka zlatíčko.

V útulku od: 21. 3. 2009

UMÍSTĚNA!

Fotografie

ELLI - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 5 měsíců

Charakteristika: Ellinku k nám přivezla šéfredaktorka Jabloneckého deníku, protože malá fenečka pobíhala už nějakou dobu před jejím domem. Elli je štěňátko německého ovčáka, nádherná, zdravá fenka, hravá, dovádivá, moc hodná. Kdo si ji adoptuje, získá velmi oddanou psí kamarádku. Může jít i k dětem.

V útulku od: 26. 2. 2009

UMÍSTĚNA!

Fotografie

MIMI - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 měsíc

Charakteristika: Paní Sedláčková nám pomáhá v útulku, doma se stará o přestárlé a problematické pejsky-původem útulkáčky a občas nám donese z jedné zdejší romské rodiny, se kterou se zná, nějaké to štěně. Původ štěňat nebývá znám, prostě kde se vzali, tu se vzali. Ne ovšem tak Mimi. Tohle mrňavoučké štěňátečko, které by mělo být ještě u maminky, pochází z jedné obce až u Nymburka. Tam bydlel starý pán, strýc zmíněné rodiny, který měl fenku a štěňata. Po jeho smrti se pejsci rozdali po příbuzných a tak se Mimi ocitla v Jablonci. Je to hezounká, zdravá fenečka, velmi malého vzrůstu (jako kotě), možná se jedná o křížence čivavy. Nabízíme ji do adopce pouze zodpovědným lidem, kteří pochopí, že se jedná o psí miminko, které potřebuje odpovídající stravu a musí se teprve naučit čistotnosti (nutnost počítat s loužičkami). Samozřejmě že novým páníčkům se vším pomůžeme a poradíme.

V útulku od: 3. 3. 2009

UMÍSTĚNA!

Fotografie

KAČENKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 10 let

Charakteristika: Zatoulanou Kačenku odchytila MP v Pražské ulici. Kačenka je fenka křížence špice s delším, heboučkým kožíškem, který měla po příchodu k nám trochu zanedbaný, takže momentálně je ve "zkrášlovací fázi". Jako starší fenka toho moc nevyžaduje, stačí jí krátké procházky, ale jinak je svůj věk čilá a zdravá. Hodí se ke starším lidem a do bytu.

V útulku od: 2. 2. 2009

UMÍSTĚNA!

Fotografie

ŠTĚŇÁTKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 měsíce

Charakteristika: Tři štěňátka, křížence brazilské fily, nám někdo nechal v krabici před útulkem (článek v Jabloneckém deníku). Štěňátka měla štěstí, že je ve vánici při špatné viditelnosti nepřejel pluh. Jinak jsou ve výborné kondici, dobře živená, zdravá, velmi mazlivá - tak jak štěňátka bývají. Jeden pejsek už našel nový domov, jeho žíhaný bratříček a černá sestřička na něj zatím čekají. Hodí se do rodiny s dětmi, správně vychovaní to budou mazlíci i dobří hlídači. Kvůli krátké srsti vyžadují bydlení uvnitř.

V útulku od: 19. 2. 2009

UMÍSTĚNI!  Zpráva od fenečky Elisabeth z nového domova.

Fotografie

OLIVER - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 roky

Charakteristika: Oliver je krásný, zlatý pejsek střední velikosti s praporky delší srsti na tlapkách, ocásku a na hrudi. Byl odchycen MP v Jablonci. Oliver je milý a velmi mazlivý pejsek, bude sice potřebovat chvilku na zvyknutí, ale poté z něj bude úžasný a atraktivní společník, na nás si zvykl po pár dnech. Nový páníček se ale musí připravit na to, že Oliver je útěkář, takže na procházky může jedině na vodítku (rozhodně aspoň zpočátku). I z toho důvodu by bylo lepší umístit ho spíš do bytu nebo ho nechat bydlet v domku, protože ze zahrady uteče, plot pro něj není velký problém. Chození na vodítku Oliver zvládá, netahá, nevyhledává rvačky s ostatními pejsky, takže až na to utíkání, které lze vyřešit právě vodítkem nebo šňůrou, je to bezvadný psejsek.
27. 1. Olí je stále trochu opatrný, ale už si na nás a na útulek zvykl, pouštíme ho volně po zahradě a on neutíká! :-) Je to pokrok, Oliver zkrátka potřebuje trochu času a vše bude v pořádku.
V útulku od: 23. 12. 2008

UMÍSTĚN! Oliverova nová rodina nám přislíbila účast na podzimní voříškyádě a taky nám poslala SMS: "Oliverek nám přinesl štěstí a radost do našich životů, je mazlivý a opravdu vděčný. Děkujeme."

Fotografie

BONÝSEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 10 let

Charakteristika: Bonýsek je další nešťastný pejsek. Nabízeli jsme ho už před rokem jako nalezence, který se potuloval kolem bazénu. Z první adopoce byl vrácen, protože byl nevrlý. Podruhé si ho vzala hodná starší paní a zdálo se, že se na Bonýska, který pobyt v útulku špatně snášel, konečně usmálo štěstí. Bonýsek se měl sice v novém domově dobře, ale paní onemocněla a špatný zdravotní stav jí nedovolil nadále se o Bonýska starat. Tak je chudáček zase u nás. Moc se za něj přimlouváme u starších, ale zdatných a zdravých lidí, kteří by u sebe měli místečko pro nenáročného pudlíka. Rád s nimi bude chodit na procházky a dělat jim nenáročného společníka, potřebuje jen trochu dobrého papání, svůj pelíšek a klid (nehodí se k malým dětem).

V útulku od: 22. 1. 2009

UMÍSTĚN!

Fotografie

GARY - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 roky

Charakteristika: Gary je také z útulku v Krupce. Je to středně velký pejsek, uvítal by bydlení v domku, odkud by si mohl kddykoli vyběhnout na zahradu, kterou by dokázal ohlídat. Rád by byl v novém domově jedináčkem, protože ne s každým pejskem se skamarádí, fenky mu nevadí. Gary je zpočátku trochu nejistý, ale když se rozkouká, je to miloučký pejsek. Přilne k člověku, chodí za ním, nastrkuje hlavičku k pohlazení a je moc spokojený, když se mu věnuje pozornost.

V útulku od: 29. 12. 2008

UMÍSTĚN!

Fotografie

REX - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 8 měsíců

Charakteristika: Tohoto krásného mlaďoučkého pejska někdo přivázal u ordinace paní doktorky Flejberkové s ceduličkou, kde bylo napsáno jméno a věk. Rexík je asi kříženec hovawarta, větší postavy, s jemným kožíškem. Je velmi hodný, má rád ostatní pejsky se kterými dovádí a hraje si. K lidem je trochu opatrný, při prvním kontaktu si zachovává odstup, aby mohl případně utéct, co kdyby, ale na nás si už zvykl a je to mazel. Nehodí se moc na hlídání, je to spíš společenský pes a mazlík, může jít i do rodiny s většími dětmi.
Rexík je předběžně ZAMLUVENÝ.

V útulku od: 2. 2. 2009

UMÍSTĚN!
Fotografie

SIMONKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 6 - 8 let

Charakteristika: Drobnou fenečku, nejspíš křížence jezevčíka a špice, nám cizí pán hodil přes plot útulku. Všimli jsme si toho a na poslední chvíli pána zastavili. Tvrdil nám, že fenečku našel, ale my tomu moc nevěříme, protože předpokládáme, že slušní lidé nalezené pejsky nehází za ploty útulků. Simonka je miloučká, hodná, mazlivá fenečka, bude výbornou kamarádkou ke starším lidem, ale může jít také k dětem.

V útulku od: 3. 12. 2008

UMÍSTĚNA!

Fotografie

BOBINKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 4 měsíce

Charakteristika: Bobinka je štěňátko, kterého se někdo zbavil dost nehezkým způsobem. Byla nalezena na rychlostní silnici mezi Jabloncem a Hodkovicemi. Protože poblíž nejsou žádné domy odkud by se mohla zatoulat, nejspíš ji zde někdo vyhodil. Bobinka připomíná černého labradora, tedy pokud by labradoři byli štíhlí a nohatí. Až dospěje, bude asi stejně tak veliká, jen ne tolik robustní. Zatím je to dovádivé a věčně hladové štěně, cizích lidí se bojí a štěká na ně, pokud jí to vydrží, bude skvělá hlídačka. V útulku se rozkoukává, je pořád trochu opatrná, ale pomalu roztává a stává se z ní úžasná, milá a hravá fenečka, která může jít do rodiny k větším dětem a nejlépe do domku se zahrádkou.

V útulku od: 22. 1. 2009

UMÍSTĚNA!

Fotografie

FILÍPEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 8 let

Charakteristika: Filípek má za sebou jednu nešťastnou tragédii . Jedno odpoledne si v poklidu cestoval s páníčkem v autě. Jeli po Liberecké ulici a z druhé strany přijížděl traktor. Řidiči traktoru spadly na zem desky, které měl vedle sebe na sedadle a pro které se sehnul, aby je zvedl. V ten moment ovšem vjel do protisměru a srazil se tam s autem, ve kterém jel Filípek a jeho pán. K nehodě přijeli záchranáři a hasiči, páníčka převezli do nemocnice, Filípka do útulku. Pán utrpěl vážná zranění, kterým ještě na operačním sále podlehl. Druhý den ráno u nás zvonil telefon. Volala dcera zemřelého pána. Všechno nám vylíčila a řekla nám také, že si Filípka nemůže převzít. Ona i její sestra mají své pejsky a Filípek je nemá rád. Pere se s nimi a oni nemohou zasáhnout, protože všichni bývají dlouho v práci. Za Filípka zaplatila poplatek a poprosila nás, zda bychom si ho nenechali a nenašli pro něj nový domov. A tak tu Filípek čeká a smutní. Je to čistokrevný krátkosrstý jezevčík, s černohnědým kožíškem. Prý má typickou povahu jezevčíka, je to svéhlavička a nebojácný hlídač, ale i velký mazel a velmi oddaný společník. Zatím je dost vyjukaný a nešťastný, ostatním pejskům se vyhýbá (je nervózní i ze štěněte), schovává se pod stolem nebo v náručí a člověk neví, jestli se tak klepe zimou nebo stresem. Pevně ale věříme, že se po prožité nehodě brzy vzpamatuje a bude z něj zase spokojený pejsek. Pokud by si ho někdo brzy osvojil, určitě by mu to hodně pomohlo. Kvůli krátké srsti se hodí jenom do teploučka do bytu, klidně ke straším lidem (jeho páníček byl také starší pán) a raději ne k dalším pejskům.

V útulku od: 23. 1. 2009

UMÍSTĚN!U  M  Í  S  T  Ě  N  Í    

<<    strana 1       strana 2       strana 3    >>        strana 4    >>       strana 5    >>
Útulek Dášenka, Liga na ochranu zvířat ČR, Lučany 627, Jablonec nad Nisou, tel: 483 300 208, mobil: 606 472 619.