KOČIČKY                        JINÁ ZVÍŘÁTKA                        VIRTUÁLNÍ ADOPCEU  M  Í  S  T  Ě  N  Í

<<    strana 1       <<    strana 2        <<    strana 3        strana 4       strana 5  >>Fotografie

CIPÍSEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 8 let

Charakteristika: Malého německého špice přivezla Městská policie. Pejsek je již starší, ale jinak zdravý a vitální. Povahově odpovídá svému plemenu, je živý a společenský, dobrý hlídač. Hustá, jemná srst vyžaduje pravidelnou údržbu. Pejsek zatím čeká zda se přihlásí jeho majitel, pokud ne, bude moci jít do nového domava.

V útulku od: 9. 10. 2008

UMÍSTĚN!

Fotografie

MÍŠA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 roky

Charakteristika: Míša je jedním ze tří pejsků (Ríša již našel nový domov), odebraných nesvéprávné paní ve Svijanském Újezdu. Už jsme odtud kdysi pejsky odebírali, paní si ale opět našla další, nedokázala však zabránit tomu, aby se nepotulovali po okolí a nenapadali kolemjdoucí lidi. Na to, jak jsme pejsky odchytávali, se můžete podívat i na stránkách Jabloneckého deníku.
Míša je velmi milá, přátelská fenečka s hezkýma očima, k lidem i ke psům je moc hodná, má ráda jejich společnost. Do útulku přišla se svým malým šťěňátkem, do adopce bude moci jít, až štěňátko odroste.

V útulku od: 1. 9. 2008

UMÍSTĚNA!  Zpráva od Míšy z nového domova.

Fotografie

MATĚJ (podle papírů DAN DUDEE JANE) - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 7 let

Charakteristika: Mailem nám přišla prosba o pomoc při nalezení nového páníčka pro pejska černého knírače:
"Střední knírač s PP, stáří 7 let,zvyklý na děti a byt. Po změně zaměstnání a druhém dítěti už není v mých silách mu zajistit dostatečné venčení a péči, potřebuje pohyb a ideální by pro něj byl pobyt u starších lidí v domku se zahrádkou, perfektní hlídač. Psa přivezu nezávazně ukázat po celé ČR v případě vážného zájmu. Já bydlím v Severních Čechách."
V případě zájmu prosíme pište na: jiri.kratochvil@seznam.cz

UMÍSTĚN!  Matěje si vzala rodina ze Smržovky. Pejsek je prý spokojený, až původním majitelům přišlo trochu líto, že se mu tak moc nestýskalo :) Jeho nová rodina ho přijala krátce po smrti knírače, kterého měli původně, a tak Matěj přišel do prostředí kde po takovém lumpovi velmi toužili.

Fotografie

PAJDA - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 6 let

Charakteristika: Malý černý knírač se potuloval v jabloneckých Pasekách. Měl na sobě černé kšíry, ovšem bez známky nebo telefonního čísla. Je to moc hodný, klidný, přátelský pejsek, rád se mazlí. Vůbec se nepere, jak by to možná k jeho plemeni patřilo. Své jméno získal díky pajdavé levé přední tlapce. Asi se jedná o staré zranění, pejsek ale jen lehce kulhá, nijak ho to neomezuje v chůzi.

V útulku od: 23. 8. 2008

UMÍSTĚN!

Fotografie

ŠTĚŇATA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 měsíce

Charakteristika: V Harrachově poblíž hraničního přechodu někdo vyhodl 3 štěňátka (jedno již našlo domov). Místním lidem dalo práci je odchytit, nenechala na sebe sáhnout. Nakonec se zadařilo a nyní čekají v útulku na nové páníčky Jája a Pája. Jsou to správní voříšci, těžko říct, s kým jsou křížení - možná byl mezi jejich předky jezevčík, po kterém zdělili čumáčky a menší postavu, mají ale delší nožičky. Pája připomíná trochu miniaturního ovčáka. Jája je fenečka s krátkým zlatým kožíškem a zajímavými bílými proužky přes tlapky. Pořád za námi běhá, piští, plete se pod nohy, dožaduje se pozornosti; když ji ale vezmete do náruče, stane se rázem z ďáblíka andílek - zklidní se, nechá se hladit a mazlit, div že nepřede jako kočka. Její bráška Pája je povahově podobný, mazlivý, milý, jen je o něco klidnější. Má také špičatější čumáček a delší srst.

V útulku od: 25. 9. 2008

UMÍSTĚNI!

Fotografie

ŠTĚŇATA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 2-3 měsíce

Charakteristika: Dva živé plyšáky údajně někdo hodil přes plot do zahrady jednoho domu v Jablonci. Jedná se o dvě fenky zlaté barvy, menšího vzrůstu, zdravé, dobře živené, mazlivé. Jedna je světlejší a o něco drobnější než její sestra, připomíná trochu drsnosrstého jezevčíka - má podobný kožíšek a "fousky". Ta druhá, větší a tmavší, má kožíšek krátký a hladký a na hrudi bílý proužek.

V útulku od: 5. 10. 2008

UMÍSTĚNA!

Fotografie

ŠTĚŇÁTKO OD MÍŠI - NAŠLO NOVÝ DOMOV!

Věk: 10 dnů

Charakteristika: Štěňátko se narodilo fenečce Míše odebrané ze Svijanského Újezdu. Fotografovali jsme ho den poté, co se mu otevřela očička a poprvé spatřilo svět. Zatím je to malý psí drobek, až mu budou dva měsíce, bude moci odejít do nového domova.

V útulku od: 1. 9. 2008

UMÍSTĚN!  Zpráva od Matýska z nového domova.

Fotografie

ADÝSEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 10 měsíců

Charakteristika:Adýsek je hodné, kamarádského štěně. Někdo ho přivázal k plotu rodinného domku ve Mšeně.

V útulku od: 19. 9. 2008

UMÍSTĚN!

Fotografie

ENDY - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Endy, kříženec možná pinče, možná jezevčíka, byl nalezen v Jablonci. Endýsek je hodný mladý pejsek. Je veselý a kamarádský, ale na svůj věk se chová klidně a rozumně. Totéž vyžaduje i po novém páníčkovi. Hodí se do domku se zahrádkou i do bytu.

V útulku od: 2. 9. 2008

UMÍSTĚN!  Zpráva od Endyho z nového domova.

Fotografie

MATYNKA - ZŮSTÁVÁ V ÚTULKU!

Věk: 2 roky

Charakteristika: Matynka k nám přišla v březnu i se svými štěňátky (nabízeli jsme je v S.O.S.). Všechna štěňátka našla brzy nový domov, Matynka tu stále čeká. Nyní už je po kastraci a hledá nové páníčky, kteří ji budou mít rádi, protože po tom, co si zažila si někoho takového určitě zaslouží. Navíc má tahle drobná fenečka naprosto nekonfliktní povahu, je moc hodná, přizpůsobivá, ani nebudete vědět, že ji doma máte :-) Může jít proto jak ke starším lidem, tak do rodiny s dětmi.

V útulku od: 18. 3. 2008

ZŮSTÁVÁ V ÚTULKU!  Matynka je velmi hodná fenečka, naneštěstí se ukázalo, že dost bázlivá, bojí se cizích lidí, návštěvníků útulku se straní. Dlouho trvalo, než jsme si získali její důvěru. Dnes je fixovaná na jednu z pečovatelek a nikoho jiného už nemusí. Přesto všechno jsme se ji pokusili umístit, s novými páníčky však Matynka vůbec nechtěla odejít, bylo to, jako bychom ji odváděli k řezníkovi. Navíc v počátcích svého pobytu v útulku prodělala tři záchvaty, zřejmě ze stresu z nového prostředí. Bojíme se, aby se to v novém domově neopakovalo. Všichni, kterým se Matynka v nabídce líbila, se na ni samozřejmě mohou přijít podívat do útulku.

Fotografie

AJDA - VRÁCENA MAJITELI!

Věk: 5 let

Charakteristika: Ajda budí na první pohled respekt - je to velká fenka, kříženec malamuta. Na druhý pohled zjistíte, že je to učiněný beránek. Hodná, přátelská, miluje lidi, snáší dobře jiné pejsky. Protože se k nám dostala se známkou na obojku, mysleli jsme si, že ji budeme moci hned vrátit původnímu majiteli, kterému se asi jen zatoulala. Jenže na polici nám sdělili, že pod číslem na Ajdině známce je registrovaný čistokrevný erdelteriér. Známka je tedy falešná, možná ji pes, kterému správně patřila ztratil a někdo ji přidělal Ajdě na obojek. Kdo ví. Každopádně Ajdinka tu už nějakou dobu čeká na svého majitele, který se nepřihlásil a zatím o ni neměl zájem ani žádný z návštěníků útulku. Osloví Ajda někoho ze čtenářů těchto stránek?

V útulku od: 15. 8. 2008

VRÁCENA MAJITELI

Fotografie

ŠAŠEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Šášulka je roztomilé "skoroštěně", svým chundelatým kožíškem a veselou povahou připomíná již umístěnou Adinku (viz níže). Je to miloučký pejsek, hodný, zvědavý, přátelský, až ještě trochu dospěje a v novém domově se rozkouká, bude určitě i moc šikovným hlídačem.

V útulku od: 22. 8. 2008

UMÍSTĚN!
Fotografie

RITA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Ritunku nám někdo hodil přes plot, měla navíc poraněnou nožičku. Nožička se jí naštěstí zahojila a brzy našla i nový domov. Pak se ale osud obrátil, protože Ritunčin nový pán zemřel a jeho rodina si ji nechtěla nechat. V útulku byla asi měsíc, když si ji vybrali hodní starší manželé. Bohužel i tentokrát měla smůlu. Paní musela do nemocnice, kde jí zjistili velmi vážnou formu rakoviny. Pán přivezl s pláčem Ritunku zpátky k nám, s tím, že nyní bude pořád v nemocnici u manželky a o Ritunku by se neměl kdo starat. Do třetice a snad už naposledy hledáme pro milou, veselou, temperamentní Ritu nový a stálý domov. Rita je fenečka střední velikosti (dosahuje ke kolenům), drobnější postavy. Atraktivní hlavou s protáhlým čumáčkem připomíná kolii nebo chrta. Povahově je zlatíčko, moc milá, hodí se i k dětem. Původní majitelé ji nechali vykastrovat.

V útulku od: 2. 5. 2008

UMÍSTĚNA!  Zpráva od Ritunky z nového domova.

Fotografie

BOBINKA A BERTÍK - NAŠLI NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 roky

Charakteristika: Světlá Bobinka a černý Bertík jsou kříženci jezevčíka, pravděpodobně sourozenci, protože jsou odhadem stejně staří. Byli nalezeni spolu v Plynární ulici v Jablonci. Oba jsou hodní, společenští jak k lidem, tak k pejskům. Do nového domova mohou odejít spolu nebo i každý zvlášť. Jsou kastrovaní.

V útulku od: 17. 7. 2008

UMÍSTĚNI!
Fotografie

ROMEO - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 8 let

Charakteristika: Romeo je tulák ze Železného Brodu a své jméno dostal proto, že se u nás na první pohled zamiloval do Sisinky (protože je nekastrovaný, byla možná hárající fenka příčinou toho, že se zatoulal). Je to hodný, nenáročný, mazlivý krátkosrstý jezevčík s velmi hezkým pálením. Ostatní pejsci mu nijak nevadí.
Romeovi se v útulku stýská, hubne, chodí za námi a je moc rád, když se mu věnujeme, mazlímeme se s ním a chováme jej. Potřeboval by hodného páníčka, kterého by měl jenom pro sebe a který by se mu hodně věnoval, aby opět našel ztracenou radost. Je kastrovaný.

Romeo našel krásný domov i úžasné páníčky. Bohužel majitel domu, který snášel původního jezevčíka těchto páníčků, nyní řekl, že už jim žádného pejska nepovolí. A nedal se přemluvit. Romea proto s pláčem vrátili k nám do útulku, kde opět čeká, jestli se najdou podobní hodní lidé, kteří by se ho ujali.

V útulku od: 24. 4. 2008

UMÍSTĚN!

Fotografie

ADÁMEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Tenhle fešák byl nalezen v Jablonci na Janovské ulici. Jedná se o krásného křížence zlatého kokršpaněla. Je to mlaďounký pejsek, temperamentní, ale na vodítku jde celkem klidně, má rád ostatní pejsky, dokáže ohlídat domek se zahrádkou i být veselým společníkem.

V útulku od: 7. 8. 2008

UMÍSTĚN!
Fotografie

ARNOŠT alis MÍRA - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 roky

Charakteristika: Arnošt je krásný voříšek, připomíná drsnosrstého jezevčíka na vysokých nožičkách. Je střední velikosti, hodný, milý, mezi ostatními pejsky se drží spíše stranou. Hodí se do bytu a protože je klidné povahy, může jít ke starším lidem; ani aktivními mladšími lidmi se ovšem nenechá zahanbit a bude s nimi rád chodit na procházky, na výlety a do společnosti, vždyť je to ještě mladý pejsek!
Byly u nás na návštěvě "útulkové tety" z libereckého útulku a v chumlu pejsků poznaly Arnoštka - byl to "jejich" Míra, o kterého pečovaly rok v útulku, poté se jej podařilo umístit, ale novým majitelům utekl a dostal se až k nám. Majitelé, které jsme kontaktovali, už o pejska neprojevili zájem a protože byl v Liberci tak dlouho, putoval tam zpátky.

V útulku od: 20. 5. 2008

UMÍSTĚN!   Mírovi se po roce a půl pobytu v útulku (přechodné umístění u nespolehlivých majitelů nepočítáme) podařilo díky nabídce v TV RTM najít nový domov v Hraničné u Janova. Držíme mu palce, ať je tenhle domov konečně ten správný a poslední.

Fotografie

STAROUŠEK - ZEMŘEL!

Věk: 12 let

Charakteristika: Pejska k nám přivezla Městská policie, která ho našla v Desné. Je to již starý pán, možná kříženec erdelteriéra. Myslíme si, že byl sražen autem, protože když k nám přišel, motal se a zvracel, zřejmě došlo k lehčímu otřesu mozku. Ten měl možná za následek i to, že pejsek hůř vidí a slyší, i když se zdá, že jeho stav se zlepšuje. Jinak je moc hodný, nenáročný, na zahradě má vyšlapané své cestičky, ze kterých ho svede jenom tlupa mladších pejsků, kteří se proženou kolem a ke kterým, tak to aspoň vypadá, by se zřejmě rád přidal :-) Najde se i pro něj hodný páníček, který ho nechá dožít u sebe doma a nikoli v útulku? Moc za něj prosíme.

V útulku od: 12. 5. 2008

5.8.2008 ZEMŘEL!   

Staroušek měl silnou sklerózu, zřejmě prodělal mrtvičku. Jeho stav se po příchodu do útulku trochu zlepšil, i tak se ale jednalo o starého pejska s nejistou chůzí. Skleróza zřejmě způsobila i to, že zapomínal jíst, museli jsme mu misku přidržovat u tlamy nebo ho krmit. Poslední tři dny nechtěl jíst ale ani takto, v pondělí ráno jsme ho našli pokáleného v pelíšku, klidně v tom ležel. To bylo špatné znamení, říkali jsme si, že druhý den už musíme zavolat panu doktorovi, aby mu dal poslední "včeličku", Staroušek ale následující noc zemřel tiše sám. Věříme, že je mu teď v psím nebíčku už dobře a je šťastný.

Fotografie

JAROUŠEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 měsíce

Charakteristika: Malého křížence jezevčíka někdo přivázal obyčejným provázkem u ošetřovny pana doktora Baudyše. Jaroušek je moc hodné psí mimčo, zatím je trošku vyjukaný a dává si pozor na velké pejsky (jestli mu to vydrží, určitě bude klidné a milé povahy), ale jinak je to normální hravé a mazlivé štěňátko.

V útulku od: 26. 7. 2008

UMÍSTĚN!


Fotografie

BARON - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 10 měsíců

Charakteristika: Tak tenhle mladý psí krasavec byl přivázaný v lese. Tam ho našly dvě paní, které šly náhodou kolem a odvezli ho k panu doktorovi Baudyšovi, odkud putoval k nám. Baron je krásný německý ovčák a správný puberťák: temperamentní, kamarádský, běhá za pejsky a svádí je ke hře, štěká na kočičky ve voliéře, dovádí s dětmi. Umí celkem slušně povely ke mně, sedni a dej pac, rád nosí aporty, bude ideální pro výcvik a ohlídání domku. Rádi bychom, aby šel do rodiny s dětmi, protože je miluje a vůbec má rád společnost.

V útulku od: 21. 7. 2008

UMÍSTĚN!
Fotografie

GITA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 roky

Charakteristika: Gitunka byla odchycena MP v Jablonci. Kříženka německého ovčáka je hodná, veselá, temperamentní, miluje lidi a pejsky, se kterými může dovádět - v útulku si oblíbila podobnou Belinku. Vhodná na zahrádku k domku, který dokáže štěkotem ohlídat. Vyžaduje však společnost, není ráda dlouho sama, takže by uvítala velkou rodinu s dětmi nebo dalšího psího kamaráda.

V útulku od: 15. 7. 2008

UMÍSTĚNA!
Fotografie

ŠARYK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 4 měsíce

Charakteristika: Šaryček je malý kříženec knírače, toulal se kolem Jablonexu ve Mšeně. Je to velký mazlík, rád se nechá nosit v náručí a hladit, je zvědavý, hravý, nechtěl být zavřený sám v kotci, miluje společnost.

V útulku od: 26. 7. 2008

UMÍSTĚNA!
Fotografie

PINĎA - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 8 let

Charakteristika: Pinďu k nám přivezla Městská policie. Je to maličký (vyloženě kapesní) kříženec pinče, velmi přátelský a mazlivý. Potřeboval by někoho, kdo hledá mazlivého pejska, kamaráda a milého společníka.

V útulku od: 27. 6. 2008

UMÍSTĚN!   Pinďa našel domov na Nové vsi u paní, které nedávno zemřel v šestnácti letech podobný pejsek.
Fotografie

MIKI - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 8 let

Charakteristika: Miki, krátkosrstý jezevčík, se několik dní potuloval kolem přehrady ve Mšeně, až nám zavolali lidé, kteří ho tam krmili. Miki je klidný a nenáročný, moc hodný, dobře se snáší se všemi pejsky v útulku.

V útulku od: 28. 6. 2008

UMÍSTĚN!
Fotografie

JASNĚNKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 5 let

Charakteristika: Jasněnka je drobná fenečka, kříženec dlouhosrstého jezevčíka. Připojila se k jedněm lidem, kteří se opalovali u přehrady a ti ji odvedli do útulku, kde čeká na nové páníčky. Je to moc hodná fenečka, klidná, bezproblémová, vděčná za pohlazení. Potřebuje někoho, kdo ji bude mít hodně rád, aby nabyla ztracenou sebedůvěru.

V útulku od: 18. 6. 2008

UMÍSTĚNA!


U  M  Í  S  T  Ě  N  Í    

<<    strana 1       <<    strana 2        <<    strana 3        strana 4       strana 5  >>


Útulek Dášenka, Liga na ochranu zvířat ČR, Lučany 627, Jablonec nad Nisou, tel: 483 300 208, mobil: 606 472 619.