Bezdomovec Vašík se několik let toulal se svou paničkou po jabloneckých ulicích až osiřel a dostal se do útulku. Tady si ho vyhlédla jedna paní a Vašík putoval do rodiny s dětmi, s dalšími pejsky a kočičkami, do rodinného domečku se zahrádkou. Jak se mu tam líbí posuďte sami:

13. 4. 2009
"Dobrý den, tak Vám tedy píšu pár slov o Vašíkovi. Když jsme ho v sobotu přivezli, prošmejdil zahradu, dům (včetně půdy a sklepa - co kdyby tam byla nějaká schovaná kočka) a oblízal všechny přítomné lidi. Od té doby se tváří, že nikdy nikde jinde nebydlel! Takže super! Okamžitě pochopil, k čemu je dobrá kuchyň, našel si místo pod lavicí, tak jsem mu tam dala deku na ležení. Přes den chodí všude se mnou, takže se okolo mě neustále "vlní" tři psi a chtějí hladit a drbat. S Dorou (ta malá) jsou kámoši, s Mikym si občas vrčením vyjasňují, koho mám radši a čí je to žrádlo v misce, ale jinak spolu klidně leží na gauči. Kocour mu dnes ráno trošku nafackoval a Vašík pochopil, že se s ním vážně honit nechce. Na zahradě se mu moc líbí, běhá okolo plotu, ale neštěká - to jenom na procházkách po okolí, takže už všichni sousedi v okruhu km vědí, že máme nového kámoše. To jsem se zase rozepsala, ale Vašík je úžasný pejsek, mám ho moc ráda a je dobře, že jsme se našli... takže díky moc, mějte se krásně a zase někdy napíšu. Jitka Dvořáková a Vašík."

15. 4. 2009
"Dobrý den, tak jsem neodolala a posílám aktuální info a foto Vašíka. Včera jsme mu u pana doktora Baudyše nechali odstranit zubní kámen (v čekárně Vaška poznalo několik pejskařů) a když jsme ho spícího přivezli domů, pokusila jsem se o letní sestřih. Stihli jsme to akorát do probuzení, tak ho aspoň nemusíme trápit v salonu... snad se Vám bude líbit, je jako ovečka. Spali jsme s ním radši v obýváku na gauči, kdyby mu v noci nebylo dobře.
Zdraví Vás Jitka s rodinou a pejsky."

25. 3 .2010
"Dobrý den "Dášenky", už je to skoro rok, co nám do života vstoupil Vašík. Posílám tedy aktuální foto (připomíná Vaši úpravu Chlupáčka!). Je to naše zlatíčko. Nikdy bych nevěřila, že se z pejska - bezdomovce tak rychle stane gaučovka - tím rozhodně nemyslím povaleče, ale požitkáře, který po dni stráveném na zahradě a nezbytné večerní procházce, dokáže náležitě ocenit pohodlí našeho gauče (a co teprve, když ho někdo přikreje dekou ;-) Takže přejeme krásné jaro! Jitka a pejsci

Fotografická rekonstrukce

(Všechny fotografie Vašíka a jeho rodiny zobrazíte kliknutím na obrázek)