PEJSCI                        JINÁ ZVÍŘÁTKA                        VIRTUÁLNÍ ADOPCEU  M  Í  S  T  Ě  N  Í

<<    strana 1       <<    strana 2        <<    strana 3        strana 4       strana 5  >>Fotografie

DEIL, FELIX, MAXÍK - NAŠLI NOVÝ DOMOV!

Věk: kolem 6 měsíců

Charakteristika: Zrzeček Deil, bílomourek Felix a moureček Maxík jsou tři krásní "kočičí puberťáci", které jsme přivezli z Krupky, protože zdejší útulek ruší činnost ve stávajícím objektu. Kocourci jsou nalezenci (každý byl nalezen jinde, nejedná se o sourozence), jsou moc hodní, mazliví, čistotní, rádí baští a hrají si a moc se těší do nového domova (do bytu i do domečku), ze kterého už se nebudou muset nikdy stěhovat.

V útulku od: 30. 10. 2008

UMÍSTĚNI!

Fotografie

MÍŇA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 měsíce

Charakteristika: Míňulka je mazlinka a velká přítulka, hodí se jak do bytu tak do domku, kde by mohla využít chození na zahradu (samozřejmě jen na bezpečném místě). Je čistotná, v jídle si nevybírá, v novém domově uvítá dalšího kočičího kamaráda. Míňulka je hezounká mourinka s rezavým nádechem. Byla nalezena v Desné.

V útulku od: 18. 11. 2008

UMÍSTĚNA!

Fotografie

MIKY - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 roky

Charakteristika: Nádherný bílorezavý kocour se k nám také dostal z důvodu stěhování majitelů. Mikýnek je čistotný, zvyklý na lidi a mazlení, rád by co nejdříve do nového domova, za který bude moc vděčný.

V útulku od: 20. 10. 2008

UMÍSTĚN!

Fotografie

KOŤÁTKA - ZEMŘELA!

Věk: 1 měsíc

Charakteristika: Pět mrňavých kočičích miminek se našlo v Tanvaldě v krabici od pracího prášku. O pár dní později nám přivezli taktéž z Tanvaldu krásnou, malou tříbarevku. Všechna koťátka jsou zdravá, mají se čile k světu, jsou vděčná za pohlazení. Tříbarevná kočička je asi o měsíc starší, je velmi mazlivá, přede jako motoráček, je čistotná. Zbylá koťátka jsou všechny kočičky, tři jsou černobílé, dvě jsou celé černé. Jsou to ještě miminka, mají tendenci ožužlávat jedna druhou a zkoušet, jestli to náhodou není maminka a nemá mlíčko. Nicméně baštit granulky a konzervičky už také umí, s tím není problém. Kočičky hledají nový domov, kde je vypiplají, vykrmí, vymazlí a hlavně je včas nechají vykastrovat, aby se taková kotěcí nadělení už neopakovala.

V útulku od: 23. 9. 2008

ZEMŘELA NA PENLEUKOPENII   Maličká koťátečka začala odcházet náhle a rychle. Panleukopenie neboli kočičí mor je infekční onemocnění, které nejčastěji postihuje malá koťata. Projevuje se různě, mezi příznaky patří průjem (vodnatý, krvavý), zvracení, odmítání potravy, skleslost. Koťátka se zřejmě nakazila již před příchodem do útulku, nejspíš od matky. Proti panleukopenii existuje očkování (je součástí běžné vakcinace), které ale v tomto případě nebylo možné (koťátka byla ještě velmi malá a navíc nemoc zasáhla rychle). O panleukopenii toho bylo napsáno hodně, více si můžete přečíst např. zde. Miminek je nám moc líto, jejich život byl krátký a nelehký. Kdyby byla jejich maminka kastrovaná, nemuselo se to stát.

Fotografie

KOŤATA MOURCI - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 4 měsíce

Charakteristika: Dva překrásné kočičí kluky našli lidé v krabici pohozené u jablonecké Billy. Kocourci jsou zdraví a kupodivu i dobře živení, možná byli nechtěným dárkem, kterého se někdo takto zbavil. Zatím jsou v útulku krátce takže se rozkoukávají, ale je vidět, že z nich jednou budou velcí mazlíci. Jeden kourek je krásný klasický mourek, druhý má delší srst, která bude vyžadovat údržbu, aby se mu kožíšek nezacuchával. I z toho důvodu by bylo asi lepší, kdyby žil kocourek jen v bytě, kde se mu do srsti nezaplete tráva, bodláky, větvičky apod.

V útulku od: 4. 11. 2008

UMÍSTĚNI!  Zpráva od "Bolečka"    a    "Billyho" z nových domovů..

Fotografie

KOCOUREK SE ZLOMENOU ČELISTÍ - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 roky

Charakteristika: Černého kocourka s bílou náprsenkou zřejmě srazilo auto, byl nalezen na silnici v Lučanech. Měl zlomenou čelist, kterou mu pan doktor musel "zadrátovat". Kocourek je dost plachý, z lidí má strach. Pohladit se nechá, ale další manipulaci jako zvedání nebo nedej bože vytahování stehů z tlamky, to už je příliš. Ani ostatní kočky nevyhledává. Většinu dne je schoulený v pelíšku přesně tak, jako na fotce - je nešťastný z toho, že je zavřený mezi čtyřmi stěnami a z toho všeho útulkového ruchu kolem. Pro takového kocourka by bylo nejlepší vypustit jej zpátky, aby si žil svým navyklým životem plaché kočky, ale to v tomto případě nejde, protože nevíme, odkud přesně kocourek pochází a navíc to asi nebyla zrovna bezpečná oblast, když musel běhat přes silnici. Proto pro něj hledáme místo nejlépe ve stodole, kde by se uplatnil jako zdatný myšilovec nebo u hodných lidí, kteří by měli trpělivost kocourka navyknout na sebe a na jeden stálý domov, a potom jej nechali volně chodit po venku, jen by mu zabezpečili teplý pelíšek a trochu granulí. Moc se za kocourka přimlouváme, byl nejspíš celý život zvyklý být venku, proto je nešťastný, když musí být zavřený v omezeném prostoru s několika kočkami. Zkuste si představit, jaké to pro něj musí být.

V útulku od: 22. 7. 2008

UMÍSTĚN!   Zpráva od "Tadýska" z nového domova.

Fotografie

MAMINKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 roky

Charakteristika: Kočička se přitoulala na zahradu jednoho domku i s koťaty. U nás se ochotně ujala dalších čtyř sirotků. Protože se role maminky zhostila na výbornou (dá se říct až "profesionálně"), dali jsme jí i stejné jméno. Maminka je moc hodná kočička, přítulná a mazlivá, potřebovala by odejít do nového domova, kde by ji rozmazlovali a měli ji hodně rádi.

V útulku od: 18. 6. 2008

UMÍSTĚNA!

Fotografie

KOŤÁTKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 měsíce

Charakteristika: Koťátka k nám přinesli v krabici od bot. Museli jsme je odblešit, odčervit, vyčistit ouška a nosánky, ale nyní jsou již v pořádku a pomalu si zvykají, zpočátku byla dost vystrašená. Zrzavobílé kotě je malý fešák kocourek, mourovato-bílé je krásná kočička.

V útulku od: 11. 10. 2008

UMÍSTĚNA!

Fotografie

KOŤÁTKA S MAMINKOU - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 měsíce, mamince 2 roky

Charakteristika: Malá černohnědá kočička se potulovala v Jablonci na Janovské ulici i se svými 3 koťaty. Hodní lidé je tam krmili, odchytili a dovezli k nám. U nás teď čekají na nové majitele dvě kočičí slečny (jedna již našla domov) - krásná mourinka a její bílo-mourovatá sestřička. A samozřejmě také jejich maminka. Všechny jsou čistotné, rády si hrají, nechají se pohladit, ale před cizími lidmi se zatím mají trochu na pozoru (nás se již nebojí, ale před fotografkou zalezly za skříň, proto máme maminku zatím vyfocenou jen takhle provizorně, nechtělo se jí vylézt). Protože se na ně zatím musí pomalu, doporučujeme je spíše k větším dětem, které již porozumí tomu, že se koťátko nedá tahat jako hadrová panenka. Všechny kočičky budou velmi vděčné za nový domov, jak v bytě, tak v domečku se zahrádkou na bezpečném místě.

V útulku od: 2. 10. 2008

KOŤÁTKA UMÍSTĚNA!

Fotografie

KOMINÍČEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 měsíce

Charakteristika: Kominíček je nádherný černobílý kocourek, tedy normálně má být. Když ale přišel, měl kožíšek spíš černý, byl celý špinavý, jakoby od sazí, proto to jméno. Kocourek byl zřejmě odkázaný sám na sebe, kromě špinavého kožíšku jsme mu museli vyčistit ouška a dát mu velkou porci granulek, měl hlad jako vlk. Je zatím dost vyzáblý, ale protože dobře baští, určitě ztracenou váhu brzy dožene. Kominíček se moc rád chová, jako většina koťátek miluje společnost, hry a mazlení. Protože má o fousek delší srst než je běžné, vypadá jako plyšák a kdo si ho vezme, bude mít doma skutečného kocouřího krasavce.

V útulku od: 22. 9. 2008

UMÍSTĚN!

Fotografie

OLEG - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 6 měsíců

Charakteristika: Oleček je půlroční kocourek, zajímavě vybarvený: v černém kožíšku s šedou podsadou má některé bílé chloupky, což mu propůjčuje kouřový, stříbřitý nádech. Povahově je to klasické větší kotě, mazlivé, hravé, ale není to žádný vyložený nezbeda, je to spíš klidnější kocourek. Vzhledem k věku zatím nekastrovaný.

V útulku od: 18. 9. 2008

UMÍSTĚN!

Fotografie

ZRZEČKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: do 1 roku

Charakteristika: Tuhle krásnou kočičku se zlatým kožíškem nám přivezl jeden pán, který ji našel a po 14 dnech se rozhodl, že už ji doma nechce. Přivezl ji do útulku a tvrdil, že ji musíme vzít, i když jsme v té době zrovna měli plno. Kočičku jsme přijali, pán totiž vyhrožoval, že ji jinak někde nechá.
Zrzečka je drobná kočička, s kulatější hlavičkou a trochu kratším čumáčkem, možná měla v rodě (podobně jako již umístěná Laurinka) nějaké britské předky. Je docela hubeňounká, potřebovala by vykrmit a hlavně hodně rozmazlovat, protože po tom co si prožila si určitě zaslouží milující páníčky. V současné době čeká na kastraci.

V útulku od: 9. 9. 2008

UMÍSTĚNA!

Fotografie

KOŤÁTKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 měsíce

Charakteristika: 3 koťátka vylovila státní policie z kanálu v ulici 5. května. Těžko říct, jestli se tam dostala sama nebo je tam někdo hodil. Jedná se o černobílého kocourka, jednu černobílou a jednu černou kočičku. Kromě toho, že jim trošku teklo z očiček (momentálně léčíme) a měla velký hlad, jsou v dobré kondici. Všichni tři jsou velmi mazliví, přítulní a čistotní.

V útulku od: 28. 8. 2008

UMÍSTĚNA!

Fotografie

BRITKA S KOŤÁTKEM - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: Kotě 2 měsíce

Charakteristika: Zřejmě britskou kočičku, velmi zvláštně zbarvenou - modře želvovinovou s nádhernáma zlatýma očima, k nám přivezla hodná paní, které se kočička přitoulala na zahradu u chaty na Proseči i s koťátky. Koťat bylo původně pět. Protože v jsme zrovna měli v útulku plno, dohodli jsme se s paní, že se zatím o kočičku postará a bude ji krmit. Paní byla šikovná, podařilo se jí mezitím dobře umístit čtyři koťátka. Nyní však musí z chaty odjet, takže poslední kotě - drobnou mourovatou kočičku - i s maminkou přivezla k nám. Obě kočičky jsou moc hodné, velmi mazlivé a přítulné, umí chodit na bedýnku.
Musíte omluvit kočičku maminku, že na fotkách vypadá trochu ztrhaně. Fotili jsme ji totiž ihned po příjezdu do útulku; paní ji vezla v přikrytém košíku, ve kterém muselo být dost teplo a taková cesta neznámo kam taky nikomu nepřidá, takže přijela chudinka celá udýchaná :-)

V útulku od: 13. 8. 2008

UMÍSTĚNY!

Fotografie

KOŤÁTKO TŘÍBAREVKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 měsíce

Charakteristika: Malou, tříbarevnou kočičku vylovili hasiči z Nisi u Pasířské ulice. Kočička koupel přestála, ale z útulku nadšená moc není, je zatím trochu vyjukaná. Jinak je hodná, čistotná, nechá se hladit a nosit a hledá trpělivé páníčky, kteří zase shánějí ony pověstné, hezounké tříbarevky pro štěstí.

V útulku od: 17. 7. 2008

UMÍSTĚNA!

Fotografie

KOŤÁTKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 6 týdnů

Charakteristika: Začíná sezóna koťat a my nestačíme fotit a nabízet :-) Koťátka v této nabíce jsou asi 6 týdenní, tedy ještě drobečkové s modrýma očkama, hraví, dovádiví, mazliví, uvrnění. U nás se jich ujala kočička, která k nám přišla se dvěma vlastními koťátky (jedno už našlo domov). Mrňouskové byli za novou maminku moc vděční, hned se na ni vrhli a zkoušeli sát. Kočička je nechala, mimča přestala plakat, a tak teď všichni tvoří spokojenou rodinku. Patří do ní čtyři kočičky a jeden kocourek, jedna kočička je celá mourovatá, ostatní jsou v různých kombinacích s bílou.

V útulku od: 17. 6. 2008

VŠICHNI UMÍSTĚNI!

Fotografie

LAURA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 10 měsíců

Charakteristika: Kočičce Lauře jsme prostřednictvím S.O.S. hledali majitele. Nikdo se o ni nepřihlásil a nová rodina, která si ji vybrala, ji po týdnu vrátila kvůli alergii. Laurinka tu tedy stále čeká na někoho, kdo by si ji vzal a už by ji nikdy nedal, protože je to moc milá, hodňoučká, mazlivá kočička. Je to taková kulička plyšová, pravděpodobně má v rodě nějakého vznešeného předka, možná britskou kočku, po které zdědila kulatou hlavičku, kratší čumáček a hebký kožíšek.

V útulku od: 15. 2. 2008

UMÍSTĚNA!

Fotografie

"PÍSKLE" - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 měsíc

Charakteristika: Kočičí miminko, dá se říct, že ještě kočičího kojence, našli v dřevníku u chaty, údajně samotné, bez sourozenců i bez maminky. Protože jsme opět (a vlastně neustále) koťátky zavalení, poprosili jsme nálezce, zda by si koťátko nenechali týden u sebe, než se u nás uvolní trochu místo. Bohužel nebyli ochotní, koťátko jsme tedy přijali a aby bylo alespoň trochu v karanténě, sídlí zatím v kleci na chodbě a přes den ho dáváme ven na sluníčko. Mrňouskouvi, tedy malé kočičí slečně, se o samotě nelíbí, když ji vezmete do náručí je naprosto spokojená, vrní a tulí se. Má se čile k světu, baští konzervičky a už umí i na záchůdek, takže s čistotou nebude žádný problém ani u takového malého písklete.

V útulku od: 30. 8. 2008

UMÍSTĚNA!

Fotografie

PRINCEZNA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 roky

Charakteristika: Princezna je určitě křížená s nějakou čistokrevnou, dlouhosrstou kočičkou. Má náderný, velmi hebký delší kožíšek (nutno pročesávat) se zvláštní šedavo-černou barvou. Je velmi přítulná a mazlivá, čistotná. Možná původně žila s pejskem, protože psů se nebojí, když si některý moc dovoluje, elegantně ho "zpracuje" packou. K ostatním kočičkám je hodná. Potulovala se po Podhorské ulici.

V útulku od: 16. 6. 2008

UMÍSTĚNA!    Přestože byla Princezna velmi atraktivní kočička, typ, který se do útulku dostane málokdy, čekala na nové majitele docela dlouho. Potom se nám ozvali rovnou dva zájemci najednou a kočička byla "na roztrhání". Jsme ale rádi, že se nakonec přece jenom podařilo pro Princeznu najít dobrý domov a doufáme, že se najdou zájemci i pro ostatní, "méně atraktivní" kočičky a kocourky, kteří strávili v útulku také pár měsíců nebo i déle.U  M  Í  S  T  Ě  N  Í    

<<    strana 1       <<    strana 2        <<    strana 3        strana 4       strana 5  >>


Útulek Dášenka, Liga na ochranu zvířat ČR, Lučany 627, Jablonec nad Nisou, tel: 483 300 208, mobil: 606 472 619.