Kvůli kocourkovi nám původně volali dva zájemci, ani jeden však nechtěl dodržet "zvykací režim" na nové prostředí (držet kocourka alespoň 3-4 týdny zavřeného, více si můžete přečíst zde), měli v úmyslu vypustit ho rovnou do stodoly. Až třetí telefonát byl od těch správných lidí. Souhlasili s tím, že kocourka nejprve zvyknou na sebe a na nový domov a potom mu dopřejí volný pohyb po jejich stájích, kde bude kocourek plnit úlohu myšilovky. Podle první SMS se kocourek dobře zabydluje, skamarádil se s domácím kocourem a hodně a rád baští. Moc mu držíme palce a doufáme, že se bude mít krásně a povede šťastný a dlouhý život.

Druhá SMS od majitelů: Tadýsek vypadá čím dál líp. Papá hezky. S Tobískem (prvním kocourkem majitelů) jsou kámoši největší. V pátek jdeme na přeočkování, tak snad ho zvládne stejně bez problémů jako minule. Mějte se fajn :-)

První zpráva emailem (20. 11. 2008):
Dobrý den, posílám aspoň 2 aktuální fotky Tádi. Foteček zatím máme málo, protože je většinou zalezlý v pelíšku a tam mu nelezeme - to se mu nelíbí. Jinak baští skvěle. 2x denně plnou misku masíka s vitamínkama a ještě dostávájí granulky (veterinář nám doporučil Iams a klukům tedy šmakujou:-)). Vzhledem k tomu, že pořád leží a jen se cpe, tak myslím s nabíráním váhy nebude problém. :-)) Zítra jdeme na přeočkování, tak ho chudinku budeme trochu stresovat transportem, ale aspoň si prohlídneme, jak chlapík přibral. Jinak s Tobískem jsou kámoši, spí u sebe v jednom pelíšku. Prostě nám kluci dělají samou radost a my ji snad taky. Mějte se fajn. R.

Druhá zpráva emailem (5. 12. 2008):
Dobrý den, tak tentokrát můj mail nebude tak optimistický. Tadýsek zvládnul bez problémů obě očkování, takže jsme dnes jeli na kastraci. Bohužel zprávy p. doktora, když jsme si pro Tadýska za hodinu přijeli, nebyly moc příznivé. Tadýsek má hepatidu po vertikalní linii, což jak nám veterinář vysvětlil je z matky na děti, tedy z kočky na koťata a není to právě lehká nemoc. Když rozhrnul srst, je opravdu vidět, že je nažloutlý. Prý to měl v sobě od mala. Teď uvidíme, jak se s tím popere. Máme speciální konzervy, které jsou šetrné k játrům, iontový nápoj, dostal antibilotika a doktor mu napíchal nějaký podpůrný injekce. Tohle se teď bude opakovat každé 3 dny po dobu 14 dní, pak budeme moudřejší. Ach jo, je mi ho tak líto, tohle narušování jeho soukromí a transporty k veterinář ho stresují. Když jsem si ho vezla domů zabaleného v dece, je tak malinký a bezbraný. Když byl uspaný vyndal mu veterinář ten steh z čelisti. Má chudinka ty zoubky jak noty na buben. Teď máme Táďu doma, asi před 20 minutkama se začal probírat. Teď je akorát u mističky a i když se ještě motá, zkouší papat. Tak to je velká radost, říkal doktor, že to je nejdůležitější, aby měl dál chuť k jídlu. Tak držte palce. Jsme z toho smutní, ale věřím, že to Tadýsek zmákne. Je to náš statečný kluk. Zase napíšeme. Mějte se hezky a pozdravy všem zvířátkům. Radka Č.

Kocourek svůj boj s nemocemi prohrál. Očkování a kastrace mu zřejmě oslabili organismus a u kocourka se rozvinula FIP. Musel být uspán. Jeho páníčci byli skvělí, o Tadýska se krásně starali a jeho smrt je zasáhla. Protože ale měli již s kočičkami jisté zkušenosti, věděli, že proti FIP s rozvinutými příznaky se bojovat nedá. Je nám to moc líto :-((Fotografická rekonstrukce