Jablonecký voříšek 2009

Podzimní Tyršův park přivítal 45 soutěžících, kteří se přišli pochlubit se svými pejsky a získat jednu z cen v soutěži o Jabloneckého voříška. Přehlídka psích fešáků byla opravdu velká, porota měla těžký úkol. Někteří pejsci si získali oblibu početného publika svými skvělými kousky jako bylo válení sudů, bezvadná poslušnost, prošení o piškoty, honění světýlka z baterky, jiní uměli prostě „krásně sedět“ a být sympatičtí :-) Všichni soutěžící pejskové si podle nás zasloužili ocenění za odvahu předstoupit před porotu a proto každý dostal malou pozornost.


Fotografická rekonstrukce

Pan Harapes s fenkou Albou (Foto: Jablonecký deník)


Hlavní výhry potom porota udělovala v 25 kategoriích: Senior, Junior, Mini, Maxi, Sympaťák, Šikula, Rošťák, Cvalík, Největší tahoun 1. a 2. místo, Hogo fogo, Voříšek z útulku 1., 2. a 3. místo, Dítě a pes, Pes press Jabloneckého deníku, Pes časopisu Psí kusy 1., 2., 3. místo a Zvláštní cena, Pes Star Dance, Pes psího salonu a vítěz 3., 2. a 1. místa o Jabloneckého voříška.

Spousta soutěžících pejsků měla pohnutý osud a jejich příběhy nebyly zrovna veselé. Mezi takové patřil i „bezdomovec“ Vašík, který obsadil třetí místo o Jabloneckého voříška (jeho příběh si můžete přečíst zde) a také Voříšek roku, desetiměsíční pejsek Kazan, kterého jeho majitelé našli v popelnici. Moc nás potěšilo, že letos přišlo soutěžit i několik našich bývalých svěřenců (pro ty z vás, kteří jste je znali: Jasněnka, Arísek, Rasty Zoubek, Gordy, Bred alis Rex, štěně Nellynka, Pepíček, Rubinka a zmíněný Vašík; najdete je také na fotografiích z voříškiády).


Fotografická rekonstrukce

Sněhurka - Jablonecký voříšek, 2. místo


Povídání bylo dost, necháme proto vyprávět fotografie. Musíme ale napřed poděkovat milé porotě, do které usedli: Vlastimil Harapes (patron útulku), Zuzana Semelová (inspektorka LOZ ČR a členka ÚKOZ), Petr Ondráček (předseda LOZ ČR), MVDr. Jaromír Baudyš (veterinární dozor), Zbyněk Cincibus (Jablonecký deník), Jana Henychová (psí musherka), Renata Kortusová (Ferinapets-výroba šperků a zároveň zástupce Psích kusů), Martina Predigerová (psí salon Art), Michala Kadičová (chov. Potřeby Russel and Fog), Miluše Štěpánková (místostarostka Lučan n.N.), Petr Naske (host ze Švýcarska).

Poděkování patří rovněž sponzorům: KSK BONO, Gimborn Praha, časopis Psí kusy, Jablonecký deník, Vet Care – veterinární klinika Mšeno, Pivrncova hospoda, Jablonecké informační centrum, Psí salon Art, Ferinapets – výrobce šperků pro zvířata a jejich páníčky, Russel and Fog – chovatelské potřeby, ZOO Sauda – chovatelské potřeby, Chovatelské potřeby u Alberta
a také děkujeme Mažoretkám Perličkám z Turnova, zvukaři Jaroslavu Rousovi, Šárce Tomáškové za občerstvení a Městskému úřadu v Jablonci nad Nisou.


Fotografická rekonstrukce

VÍTĚZOVÉ (Foto: Jablonecký deník)


Blahopřejeme výhercům, děkujeme všem soutěžícím - BYLI JSTE SKVĚLÍ - a těšíme se příští rok nashledanou.FOTOGRAFIE

FOTOGRAFIE Z. CINCIBUS - JABLONECKÝ DENÍK

ČLÁNEK V JABLONECKÉM DENÍKU

REPORTÁŽ VE ZPRÁVÁCH TV RTM (druhá minuta stopáže)


Útulek Dášenka, Liga na ochranu zvířat ČR, Lučany 627, Jablonec nad Nisou, tel: 483 300 208, mobil: 606 472 619.