"Psochod" Českým rájem aneb jarní výlet s útuláčky 8. 5. 2010

Jarní pochod s útuláčky Českým rájem byl asi velkým zážitkem jak pro lidi tak pro pejsky, dopadl však nad očekávání výborně. Výletu se zúčastnilo celkem 44 lidí a 32 pejsků, z toho 25 útulkových a 7 „domácích“ (včetně bývalých útuláčků "bezdomovce" Vašíka, Astičky a Aríska). Přestože někteří pejskové jeli poprvé ve svém životě autobusem, chovali se takřka vzorně.

Fotografická rekonstrukce


Bez úhony jsme všichni přestáli drkocání hruboskalskými vesničkami i silnicemi mezi rozkvetlými poli, a živi a zdrávi jsme se vysypali z autobusu pod hradem Kost (vtipy jako: "Čendíku, přines Kost!" pejskové naštěstí nebrali doslova :-). Před pochodem jsme se posilnili domácími řízky z restaurace paní Šárky Tomáškové, pejskové se vykoupali v Bílém rybníku pod hradem a poté jsme se už vydali údolím Plakánku, mokřinami a pískovcovými skalami přes vesničky Střehom a Osek do Sobotky.

Fotografická rekonstrukce


Cestou jsme se museli pozdravit s pohádkovým vodníkem a milovníkem pejsků v jedné osobě, panem Josefem Dvořákem, který má v Plakánku chalupu (tímto mu děkujeme, že se zachoval vstřícně a usměvavě i poté, co jsme k němu vpadli podruhé, tentokrát s kameramanem z Novy, který celý výlet natáčel do zpráv a první setkání zmeškal).

Fotografická rekonstrukce


Májová krajina Českého ráje byla pohlazením po duši, sluníčko hřálo a vykouzlilo příjemnou jarní náladu v alejích rozkvetlých jabloní, v oslnivě žlutých řepkových polích i v malebných vesničkách kraje Fráni Šrámka. Kvůli menším a starším pejskům jsme dělali častější přestávky: s občerstvením u střehomského rybníka, v chladivé trávě v parčíku u soboteckého nádraží a jednu sladkou zastávku na soboteckém náměstí u cukrárny, kde jsme si vystáli frontu na výbornou zmrzlinu.

Fotografická rekonstrukce


Poslední zajímavostí byl výšlap na Humprecht, kde jsme neodolali a využily krásné široké zámecké schodiště ke společné výletní fotografii. Pod zámkem už na nás čekal autobus (a šikovný řidič pan Rudolf Hasenkopf s živým plyšovým talismanem za oknem), pejskové napochodovali dovnitř a unaveně usnuli – někteří na klíně, ti větší se stočili lidem k nohám pod sedačky nebo se natáhli v uličce. Zpáteční cesta uběhla rychle; pejskové (zvlášť „závisláčci“ a dlouholetí obyvatelé útulku) byli rádi, že jsou zase doma, ve svých pelíšcích, ale výlet jsme si rozhodně užili všichni. Chceme poděkovat účastníkům útulkového zájezdu za velkou trpělivost s našimi hafíky a doufáme, že s námi někdy příště pojedete zase! :-)

Fotografická rekonstrukce


REPORTÁŽ V ODPOLEDNÍCH NOVINÁCH TV NOVA (stopáž: 18. minuta 45. vteřina)


KOMENTOVANÉ FOTOGRAFIE Z VÝLETU


FOTOGRAFIE VÝLETNÍKŮ NA FACEBOOKUPozvánka
Útulek Dášenka, Liga na ochranu zvířat ČR, Lučany 627, Jablonec nad Nisou, tel: 483 300 208, mobil: 606 472 619.