"Příšerka" Kryšpínek posílá pozdravy z nového domova v kočičím azýlku. Jeho nová panička, paní Zárubová, nemá internet, takže nám zprávu od nich tlumočila "azýlková spolupracovnice" paní Gmitterová:

15.5.2009
Prostě Kryšpínek je úžasný pejsek, okamžitě si mě získal. Paní Jana mu změnila jméno na Rudolfa - Rudánka, mě se sice víc líbí Vaše jméno, myslím, že to je Kryšpín jako vyšitý, ale jeho nová panička je Jana a tak to bude Rudla. Rudla je v azylu jako doma, jako kdyby tam byl odjakživa. S ostatními pejsany je v naprosté shodě, jen se trošku dohadují, kdo bude sedět na klíně dřív, ale sedět společně jim nevadí (viz fotka). Můžete být naprosto spokojení, protože Rudánek je sluníčko a všichni kočkomilci, kteří přijeli do útulku, tak hýkali nadšením, jaký to je fešák, přestože je holoušek. Na některých fotkách má Rudla takový růžový svetřík, dostal ho na sebe jen tak narychlo, protože si počůral ten kabátek od Vás. Proto mu Jana Zárubová dala svetr po Lojzíkovi - Tedíkovi, je mu sice poměrně malý, ale jako první pomoc stačí, když je teď takové chladno. V článku se píše o známé paní, která mu naplete svetry, tak to jsem já. Včera jsem byla v azylu, udělala jsem mu pár fotek pro Vás, a vzala jsem mu míru na nový obleček. Už pletu a udělám mu ho až přes prdelku, aby mu na ní netáhlo, má ji holou, že vypadá jako stažený králíček."
Za Azyl Lucky - Lenka Gmitterová.

30. 5. 2009
Byla jsem v azýlku opět fotit kočky, takže jsem udělala pár fotek Rudánka (pořád se mi dere na jazyk Kryšpín). Vypadá dobře a právě prodělal kastraci. Ta byla naprosto nezbytná, protože se snažil obšťastnit všechny tvory v okolí. A že se mu jich líbila spousta - xenofobní rozhodně Rudánek není, nedělal rozdíly mezi psem, kocourem, želvou... Nejvíc trpěl kocour Džejár (jinak domácí a poměrně suverénní kocouří chlapák). Bylo jich samozřejmě víc, protože Rudíkovi se asi vrací síly a s nabytou energií mu začaly víc pracovat hormony. Náš veterinář ho před kastrací prohlížel, byl spokojený a říkal, že je docela možné, že s kastrací se upraví hladina hormonů a tělíčko začne fungovat trošku jinak, takže by se nedivil, kdyby "trošku" zmizela ta holá místečka na kůži. Ale to je jen předpoklad a spíš přání než podložená diagnoza. Paní Jana mu pravidelně promazává kůži, aby se mu neloupala a nevypadal jako želvička. Už ji má mnohem jemnější a hladší (i když nečekáme žádné zázraky, spíš aby ho to nesvědilo a nespálil si kůži od sluníčka).
Přeji Vám pěknou sobotu, Lenka Gmitterová.

20. 12. 2009
Rudánek - Kryšpínek přeje do domovského útulku hodně štěstí, spokojené a klidné Vánoce a hlavně do Nového roku hodně dobrých lidí, kterým chybí čtyřnohý přítel.
PS: Rudánek je úžasný, připojuji současnou fotku, protože dneska byste ho nepoznali. Je tak chlupatý, že vypadá jako malá hnědá ovečka (a to byl už jednou v létě u holiče). A kdyby trochu míň blafal svoje názory, tak je nejzlatější pes široko daleko.
Zdravíme do Dášenky a připojujeme se k Rudlovi s přáním pohodových svátků.
Lenka Gmitterová a Jana Zárubová

8. 7. 2011 (fotky nejníže)
Dobrý den, plním slib a posílám nové fotky Rudly - Kryšpínka. Rudánek vypadá dobře, na celém těle je osrstěný. Sice ne všude je to kvalitní kožešinka, ale i mecháček se počítá. Bere prášky posílení jater a vnitřních funkcí a krásně mu to zabírá. Jinak je pořád stejně ublafaný s vlastním názorem na svět, který mu asi patří, protože se tak občas chová. Před nedávnem jsme do depozita přijali týrané štěně křížence vlčáka (Beníka), a to byl docela problém, protože Beník byl nesmírně živý a hravý a Rudlovi narušoval jeho životní prostor. Rudla mu proto často vysvětloval, že tohle je jeho smečka. Naštěstí jsme Beníkovi našli nový domov, takže se vrátil poklidný stav v azylu a Rudánek se taky uklidnil, když vetřelec zmizel. Jinak by se asi uštěkal. Kočky ho ani moc nevzrušují, málokterá mu stojí za námahu, ale příchod Beníka ho naštval pořádně. Je znát, že je již postarší pejsek a chce mít svůj klid. Občas se chová jako nerudný dědek, ale pak se stočí do pelíšku a když se dobře vyspí, je zlatý pes. Je zvláštní, že když přijedou zájemci o kočku, tak se jim Rudánek moc líbí, prý vypadá jako malý koníček. Ale to asi dělá způsob jeho chůze, má ji takovou jako kdyby měl kopýtka.
Zdravíme do Jablonce a přejeme samé slušné zájemce

Fotky řazeny od nejstarších po nejnovější:

Fotografická rekonstrukce

Fotografická rekonstrukce

Fotografická rekonstrukce

Fotografická rekonstrukce

Fotografická rekonstrukce

Fotografická rekonstrukce

Fotografická rekonstrukce

Fotografická rekonstrukce 8.7.2011

Fotografická rekonstrukce

Fotografická rekonstrukce

Fotografická rekonstrukce