Po stopách Dášenky 2 aneb podzimní výlet s útuláčky (13.9.2009)

Po úspěchu jarního výletu jsme se rozhodli uspořádat výlet podzimní. Trochu nás bohužel zradilo deštivé zářijové počasí, které nejspíš odradilo i některé výletníky – na jarní výlet dorazilo kolem padesáti lidí, na ten podzimní jenom osmnáct (že se nevzdali, za to jim patří velké díky :-). Aby se dostalo na všechny útuláčky, museli jsme je rozdělit někdy po dvou, případně po třech, ale doma nakonec nezůstal ani jeden (tedy z těch aktivních pejsků, staroušky jsme samozřejmě nenutili).


Fotografická rekonstrukce


Pejsky jsme si cestou různě půjčovali, hlavní byla totiž správně zvolená strategie: pokud vedete jednoho velkého tahouna a jednu malou "brzdičku" s krátkýma nožičkama, daleko nedojdete. Postupně se ale všechno správně vytříbilo, tahouni a závodníci jako Asta, Elza, Bono nebo Bred alias Rex zaujali vedoucí pozice v čele, museli jsme je ovšem brzdit, protože ne všichni stačili jejich vražednému tempu.


Fotografická rekonstrukce


Kvůli počasí jsme se rozhodli vyrazit „jenom“ na Bramberk. Cesta vedla do kopce, takže z první tůňky u lučanského koupaliště se udýchaní pejskové vděčně napili a někteří plavci jako Asta s Elsou do ní rovnou skočili celí - příložitost k plavání si totiž nikdy nenechají ujít. Rozhlednu na Bramberku jsme minuli, kvůli sporům o majetek je nepřístupná a pozemek okolo je oplocený, takže jsme se rovnou vydali na Maxov. U restaurace „U Toníčka“ jsme udělali kratší oddechovou přestávku a taky jsme odtud nechali autem zpět do útulku odvézt třínohého pejska Čendu a jezevčíka Bertíka, kteří už očividně měli výletování plné kecky.


Fotografická rekonstrukce


Velkým překvapením pro nás byla malá fenka jezevčíka Madlenka, která přes svůj babičkovský věk vydržela šlapat celou cestu, chvílemi dokonce v čele (a byla také vzpruhou pro pána, který ji vedl: „Když to dojde Madlenka, tak já musím taky!“ :-). Na výlet jsme přibrali i štěňátko Beníka, který také statečně šlapal, občas ho ovšem museli výletníci poponést, protože se zasekl a odmítal se hnout.


Fotografická rekonstrukce


Cestou zpět jsme to vzali značenou cestou loukami kolem horských chaloupek pod kopec Buková. Tady nás ale dohnaly černé mraky a podzimní deštík. Do útulku jsme tak sice dorazili trochu promočení, zato příjemně unavení (někteří výletníci víc jak jejich psí svěřenci) a s dobrým pocitem, že jsme pro útuláčky udělali něco hezkého. Většina výletníků vzala zavděk připravenými buřtíky, kafem a muffinami a ještě jsme si u ohýnku, lépe řečeno u grilu, společně příjemně poklábosili. Chceme poděkovat všem, kteří s námi na výlet vyrazili a zvládli naše útulkové tahouny, pomalejší pejsky i „Dášenkové závisláčky“ a nezapletli se přitom do vodítek :-) Doufáme, že se uvidíme na příštím výletě, našim pejskům se totiž moc líbil!

(Autor: webmaster2)

Fotografická rekonstrukce
FOTOGRAFIE Z VÝLETUPozvánka
Útulek Dášenka, Liga na ochranu zvířat ČR, Lučany 627, Jablonec nad Nisou, tel: 483 300 208, mobil: 606 472 619.