Jablonecký voříšek 2007

Letos jsme uspořádali již 9. ročník výstavy „Jablonecký voříšek“, která se konala v Tyršových sadech. Počasí nám přálo, takže účast byla hojná, do soutěže se přihlásilo rekordních 51 pejsků! V minulosti soutěžili hlavně ve třech kategoriích, malí, střední a velcí psi, jenže velkých pesanů bylo vždy pomálu, takže jsme to pro tento rok změnili a vyhlásili kategorie, kterých se mohly zúčastnit všechny velikosti (i maličkosti :-). Pejskové mohli vyhrát tituly: Senior, Junior, Mini, Maxi, Sympaťák, Šikula, Rošťák, Hogo fogo, Voříšek z útulku, Dítě a pes, Pes press Jabloneckého deníku, Pes psího salonu a vítěz 3., 2. a 1. místa o Jabloneckého voříška.
Odpoledne se skutečně vyvedlo, přišlo mnoho lidí i s dětmi, které neohroženě běhaly chumlem zvědavců a hladily si pejsky. Všichni soutěžící dostali prostor na to, aby se mohli pochlubit se svými miláčky a tím, co je dokázali naučit. A že bylo na co koukat! Mnoho pejsků bylo i z našeho útulku a věřte, že nám vždy udělá ohromnou radost, když vidíme, jak se pejskové se svými páníčky dokonale sžili, naučili se úžasné kousky, bezvadně poslouchat, a že je má celá rodina ráda a nedají na sebe vzájemně dopustit!
V přestávce, během které se porota radila o výhercích (a takové rozhodování jsme jim nikdo nezáviděl), bylo možné shlédnout ukázkový výcvik psů z kynologického cvičiště Cerberus Lukášov a poradit se s tamními profesionálními cvičiteli o výchově a výcviku psů.
Pro vítězné pejsky a jejich páníčky jsme měli jsme připraveno 20 cen, které výhercům předal předseda poroty a patron útulku pan Vlastimil Harapes a jablonecký starosta pan mgr. Petr Tulpa. Jim i celé porotě, do které mimo jiné zasedli i pan MVDr. Baudyš, inspektorka Ligy na ochranu zvířat paní Zuzana Semelová a šéfka Jabloneckého deníku paní Lenka Stříhavková tímto moc děkujeme! Všem oceněným gratulujeme a na všechny se těšíme příští rok. Určitě se opět přijďte se svým pejskem pochlubit a užít si bezvadné odpoledne s milovníky a přáteli zvířat!


Fotografie rekonstrukce Fotografie rekonstrukce Fotografie rekonstrukce Fotografie rekonstrukce

Pan Harapes rozdává autogramy.

Soutěžily (skoro) celé rodiny....

.... a celé smečky.

Tomu se říká oddanost.

Fotografie rekonstrukce Fotografie rekonstrukce Fotografie rekonstrukce Fotografie rekonstrukce

Soutěžily všechny kategorie pejsků ....

.... i páníčků,....

.... malí....

.... i velcí.

Fotografie rekonstrukce Fotografie rekonstrukce Fotografie rekonstrukce Fotografie rekonstrukce

Vítězům předávali ceny pan Harapes a pan starosta Tulpa.

Vítěz v katogorii "Hogo fogo" aneb čistokrevný pes.

Vítěz v katogorii "Šikula".

Absolutní vítěz.
Útulek Dášenka, Liga na ochranu zvířat ČR, Lučany 627, Jablonec nad Nisou, tel: 483 300 208, mobil: 606 472 619. 1