Den dětí 31. 5. 2009

Den dětí skončil plačtivě.

I tak by mohl znít titulek tohoto povídání. O co víc jsme se při loňském Dni dětí rozpouštěli pod žhnoucím sluníčkem, o to víc jsme letos zmokli. Odpoledne ale začalo velmi příjemně. Úderem druhé hodiny začaly přicházet na lučanské hřiště první děti s rodiči. Na vstupu každý dostal koblížek a pitíčko a poté už se děti rozprchly po atrakcích a stanovištích s úkoly.


Fotografická rekonstrukce


Pořadatelé připravili 25 stanovišť, takže se nikdo nenudil. Všude děti dostaly malou odměnu a sladkost. Vedle různých míčových soutěží, kuželek a skákadel si děti mohly zastřílet v mysliveckém koutku, splachovat plechovky proudem vody u hasičů, nechat si vzít otisky prstů a prohlédnout si policejní auto v doprovodu uniformovaného policisty nebo se třeba povozit na koních.


Fotografická rekonstrukce


Stanoviště Červeného kříže tentokrát nikoho neošetřovalo, naopak, děti si zde mohly nechat udělat z jedlého těsta a marmelády velmi realisticky vyhlížející zranění a jizvy (a děti toho hojně využívaly, takže pak běhaly po hřišti s „rozbitými“ hlavami a „pořezanými“ zápěstími :-).


Fotografická rekonstrukce


V našem útulkovém stanovišti byla neobletovanější rozjívená koťátka, která jsme vzali sebou, včetně králíka Maxíka, fretky Fanynky, želvy Žofky a fenky Dášenky. Pro děti jsme také připravili kvíz a tombolu a samozřejmě jsme nezapomněli přivézt ani oblíbený nafukovací hrad. Dětem se moc líbilo i vystoupení kouzelníka, dospělí zase ocenili občerstvení s chladivým pivem, kafem a buřtíky.


Fotografická rekonstrukce


Pohodovou atmosféru bohužel zkazil po necelých dvou hodinách vytrvalý déšť, takže jsme byli nuceni stanoviště složit a akci předčasně ukončit. Jak se říká, v nejlepším je třeba přestat. Děti odcházely plačtivým deštěm vesele a my jsem rádi, že jsme pro ně mohly připravit alespoň ty dvě hodinky zábavy a radosti.


FOTOGRAFIE Z AKCE


ČLÁNEK, FOTOGRAFIE, VIDEO V JABLONECKÉM DENÍKUPozvánka
Útulek Dášenka, Liga na ochranu zvířat ČR, Lučany 627, Jablonec nad Nisou, tel: 483 300 208, mobil: 606 472 619.