Den otevřených dveří 30. 6. 2011

Poslední červnový den s teplotami kolem třicítky lákal spíš ke koupání než k prohlídce útulku. I přesto nakonec na akci dorazilo nemálo lidí a nadšenců, včetně malých dětí a miminek, a výlet si k nám udělali také klienti Domova pro osoby se zdravotním postižením z Horního Maxova.

Fotografická rekonstrukceVětšina návštěvníků si i navzdoru horku vypůjčila pejsky na procházku a obešla s nimi jednoduchou kvízovou trasu (útuláčci milují procházky za každého počasí :-). Po návratu si hafíci s vyplazenými jazyky zalezli do stínů nebo do studánky, návštěvníci se schladili nanuky nebo posilnili výborným guláškem z restaurace od Šárky Tomáškové. Ani horké kafe nikoho neurazilo :-)

Fotografická rekonstrukceKromě prohlídky útulku a drbání pejsků za ušima měli návštěvníci možnost dozvědět se od městské policie o tom, jak se odchytávají zatoulaná zvířata a co všechno je k tomu potřeba.

Fotografická rekonstrukceJiž potřetí jsme také připravili minibazárek pro opuštěná zvířata. Letos se podořilo vybrat 1 105Kč, za které nakoupíme granulky pro plaché kočičky, které přežívají jenom díky každodenní pomoci dobrovolníků.
Všem, kteří přispěli do minibazárku a/nebo přinesli dárky pro útulková zvířátka moc děkujeme.

Na tomto místě chceme také poděkovat Martině Hanušové a Nadačnímu fondu Veolia. Martina zažádala o příspěvěk na pomoc opuštěným a týraným zvířatům a Fond jej podpořil 20 000,-Kč. Za získaný grant jsme koupili nový, kvalitní kotec pro velké pejsky.

Fotografická rekonstrukce

Další fotografie z akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii Irenky ŠaldovéÚtulek Dášenka, Liga na ochranu zvířat ČR, Lučany 627, Jablonec nad Nisou, tel: 483 300 208, mobil: 606 472 619.