Rekonstrukce výběhu

Na základě "Žádosti o dotaci z programů Grantového fondu Libereckého kraje" jsme získali účelovou dotaci na rekonstrukci zastřešení útulku pro opuštěná zvířata ve výši 100 000,-. Tyto peníze z velké části pokryjí rekonstrukci střechy útulku, která již byla v dost špatném stavu, do útulku nám hodně zatékalo. Protože nová střecha je poměrně drahá záležitost, zbylou potřebnou částku, tedy asi 30 000,- uhradíme díky sponzorům a z vlastních úspor.

Liga na ochranu zvířat rozdělila mezi své členské organizace příspěvky, které se jí podařilo získat od sponzorů. Našemu útulku přidělila peníze na vystavění nového přístřešku ve výběhu pejsků. Starý dřevěný přístřešek, který byl v dezolátním stavu, stavební firma zbourala, vybetonovala podlahu a v současné době zde staví zděný přístěnek. Ten bude sloužit jako trvalé bydlení pro Valentýnku s Gunarem, kteří jsou zvyklí bydlet venku a také jako ochrana před případným deštěm pro všechny pejsky pouštěné do výběhu.
Protože díky přístavbě nemůžeme využívat výběh, musíme pejsky venčit na zahradě a to znamená hlídat je, aby náhodou neutekli pod plotem nebo pod vraty. Protože jsou stavební práce a hlídání pejsků dost hektické, byli jsme nuceni zrušit dopolední hodiny pro návštěvníky. Odpoledne stavební firma končí s pracemi, takže už máme více času věnovat se návštěvám.

P.S. Děkujeme také všem ze stavební firmy Davida Schuberta z Turnova, že s námi mají trpělivost, protože stavět v útulku znamená někdy dělat práci dvakrát. (Je například nemožné vybetonovat podlahu, pokud se pejskové rozhodnou, že si z mokrého betonu udělají „chodník slávy“ a zanechají na něm otisky svých tlapiček, protože jsou přeci útulkové hvězdy. O značkování na jakýkoli stavební materiál nemluvě :-)Fotografická rekonstrukce         Fotografická rekonstrukce

Starý dřevěný přístřešek je zbouraný a pracuje se na novém.


Fotografická rekonstrukce

Stížnosti na pošlapaný beton :-)NOVÝ PŘÍSTĚNEK ROSTE... 20. 8. 2009

Fotografická rekonstrukce         Fotografická rekonstrukce

Fotografická rekonstrukce... 28. 8. 2009

Fotografická rekonstrukce         Fotografická rekonstrukce

Uvnitř je hotová dlažba a omyvatelná omítka, zvenku se dodělává střecha a vnější omítnutí.
Útulek Dášenka, Liga na ochranu zvířat ČR, Lučany 627, Jablonec nad Nisou, tel: 483 300 208, mobil: 606 472 619.