Případ 30 psů ze Smržovky

18. 11. 2008
V současné době řešíme případ asi 30 psů žijících v nevyhovujích podmínkách u starého kravína ve Smržovce. Psi se mezi sebou nekontrolovatelně množí. Více se můžete dočíst a fotografie si prohlédnout v JABLONECKÉM DENÍKU.
O tom, jak případ pokračuje, budeme informovat po druhé kontrole, které by se měla zúčastnit Police ČR, Krajská veterinární správa, TV Nova a Tv Prima.


21. 11. 2008
Majitelka zvířat nám zdělila, že je radikálně proti kastraci, v tuto chvíli má 28 psů. Hrozí zde další nakřížení, jenže to si majitelka nechce připustit. Podmínky ve kterých zvířata žijí se nám rozhodně nelíbí, ale k odebrání to bohužel není. Podle našeho názoru je to časovaná bomba. Budeme případ neustále sledovat.

Článek v JABLONECKÉM DENÍKU.

Reportáž v ČT 24 a přepis reportáže.14. 7. 2009
Proběhla opětovná kontrola, na kterou jsme již nebyli přizváni. Podařilo se nám zjistit, že podle této kontroly jsou psi ve výborném stavu, krajská veterinární správa nemá k chovu žádné výhrady. Počet psů se podařilo udržet na původních dvaceti osmi, narodilo se pouze pět štěňat, která byla umístěna k novým majitelům. Případ budeme přesto nadále sledovat.

Fotografická rekonstrukce

Foto:Jablonecký deník
Útulek Dášenka, Liga na ochranu zvířat ČR, Lučany 627, Jablonec nad Nisou, tel: 483 300 208, mobil: 606 472 619.