"Pokuty se nebojíme, po svých pejscích uklízíme!"
S tímto heslem vyrazila v neděli 27. února naše skupinka zástupců jablonecké Ligy na ochranu zvířat a dobrovolníků k jablonecké přehradě a na Dolinu, aby zdejším pejskařům připomněla, že od 1. března 2011 policie nemilosrdně pokutuje všechny, kteří si po svých pejscích neuklidí. Kolemjdoucích pejskařů jsme se ptali na jejich názor ohledně tohoto opatření a všichni s ním souhlasili. Není divu, Jablonec je na jaře plný hnědých hromádek, kterých přibývá s roztávajícím sněhem, takže kolikrát není kam šlápnou čistou nohou.
Vzorným páníčkům, kteří se nám "prokázali" pytlíčkem, jsme předali malou odměnu - plyšáka a vzorek granulí. Jen jednou z asi třiceti případů se nám stalo, že se páníček tvářil jakoby nic a s klidem přehlédl vykonanou potřebu svého pejska. Měl smůlu, stáli jsme opodál a když jsme se na něj vrhli s heslem dne a roličkou pytlíků, s ruměncem na tváři hovínko sebral :-) Nám se nicméně za dvě hodiny, co jsme stáli u přehrady, podařilo kolem paneláků sesbírat celý kyblíček; na Dolině nasbírali dokonce pět igelitek - je to nehezká vizitka nás pejskařů, kterým to ti nezodpovědní kazí :-(
Na tomto místě bychom ještě rádi podotkli jednu věc. Na naše stanoviště zavítal i "tulák" Tomáš, kterého většina Jablonečanů zná jako "toho divnýho chlápka, co rázuje Jabloncem s tlupou psů na vodítkách". Tomáš se o své pejsky stará vzorně (pokud můžeme, snažíme se mu pomoci) a hovínka po nich sebere vždy, pytlíčků má velkou zásobu. Pokud ho potkáte, neťukejte si na čelo, ale přispějte mu něco pro pejsky. Jsou to jeho kamarádi, o které se stará mnohem vzorněji, než řada rádoby zodpovědných páníčků, kteří nám své "miláčky" házejí za plot útulku.


Fotografie
I po Betynce se musí uklízet :-)

Fotografie
Vzorní pejskaři dostávají odměnu

Fotografie

Všechny komentované fotky najdete na rajče.net

Fotografie z Doliny - "tématický psí sraz"

Článek v Jabloneckém deníku s anketou
Útulek Dášenka, Liga na ochranu zvířat ČR, Lučany 627, Jablonec nad Nisou, tel: 483 300 208, mobil: 606 472 619.