Po stopách Dášenky VI. - podzimní výlet s útuláčky na rozhlednu Nisanku (17. 9. 2011)

Že malé děti a pejskové z útulku nejdou dohromady? Omyl! Tenhle předsudek vyvrátil z kořenů letošní podzimní útuláčkový výlet, který připomínal procházku školky. Jsme moc rádi, že na výlet vyrazilo 50 lidí, z toho 10 dětí mladších patnácti let. Na start se postavily také tři kočárky, které zdárně dojely přes kopce až do cíle. Nejmladším výletníčkem byla pětiměsíční Stelinka, nejstarším účastníkem, ovšem s o to nezdolnějším elánem, byla skoro osmdesátiletá, naše milá známá paní Princová.

Foto
"Ty piškoty jsou jen pro pejsky? Já chci taky!"


Rozdělili jsme si mezi sebe 40 pejsků - z útulku jich šlo 26 (doma zůstala astmatická Rozárka, Buráček po mrtvičce a Elzička, které se zase začínají podlamovat nožičky) a 15 návštěvních (včetně bývalých útuláčků Astičky, štěňátka Kvída, Indyho a Vašíka). Trasu ušly i psí babičky Tánička, Pusinka a Bobinka, jen pro Janičku jsme poslali v půli trasy auto, ozvalo se její staré zranění a hodně polehávala.

Foto
"Pšineseš klaček?" :-)


Největší úhonou celého výletu byla bota skoro utopená v bažině u Nisy, ale k žádnému zranění, odřenému koleni nebo ukousnutému prstu nedošlo, pejsci i děti byli moc hodní a vycházeli spolu skvěle. Něktěří výletníci a "jejich" pejsci si výborně sedli a užívali si výlet tak, až nám bylo líto, že se nakonec rozešli; výletníci domů a pejskové do útulkových kotců.

Foto
"Jsme tam prvníííí!!!!"


Počasí nám vyšlo příjemné výletové. Lesem po rovince jsme došli k prameni Nisy, na Nové Vsi jsme minuli pouť a po loukách jsme se vyšplhali na rozhlednu Nisanku. Cestou přišly k chuti rozdané řízky (vepřové, žádný přebytečný pes se nesmažil :-), na Nisance jsme vykoupili všechny nanuky a po vítaném odpočinku jsme se vrátili do útulku. Kdo chtěl, poseděl u buřtů a kafe. Pejskové zalehli a chrupkali celou noc, tedy většina z nich, ti nezdolní by si to dali klidně znovu. Takže na jaře určitě nashledanou!

Foto
"Ta tráva je vážně prima."


Foto

(Po kliknutí na obrázky se vám otevře komentovaná fotogalerie na rajče.net)

Fotografie od Martina Kubišty na Facebooku

Fotografie od Irenky Šaldové, Wendičky a Jimmyho na rajčeti
Útulek Dášenka, Liga na ochranu zvířat ČR, Lučany 627, Jablonec nad Nisou, tel: 483 300 208, mobil: 606 472 619.