Po stopách Dášenky IV - podzimní výlet s útuláčky (11. 9. 2010)

Výletní sobota se oblékla do perfektního počasí. Do útulku díky tomu dorazilo přes čtyřicet statečných lidí – malí i velcí (nejmladšímu účastníkovi bylo pět měsíců), z blízka i z daleka (Harrachov a dokonce Kladno). Někteří přijeli se svými pejsky, takže nás šla nakonec pořádná smečka. Doma zůstali jenom starouškové Badeček,Gunar, třínohý Čenda a marodi Elza, Pajda a malá Maruška.
Z útulku jsme se prokličkovali rozkopaným městem a pak už jsme se pohodlně vydali loukami a lesem na rozhlednu Bramberk. První zastávka byla u koupaliště, kde se většina pejsků žíznivě vrhla do malého rybníčku a ty vodomilnější z něj odmítali vylézt. Až sem nás provázel televizní štáb z Receptáře včetně pana Přemka Podlahy - viděli repotáž z jarního výletu a zalíbil se jim nápad udělat jeden díl pořadu o pejscích z útulku (měl by se vysílat v neděli 19. 9. od 11:50 na Primě takže se dívejte! :-)

Fotografická rekonstrukceCesta nám ubíhala příjemně, pejskové šlapali za odměnu i dobrovolně, jenom na Ťapičku jsme museli čekat; nějak nám najednou zestárnul a protentokrát to byl on, kdo se nechal z Bramberku odvézt zpět do útulku autem. Zbytek unaveně ale statečně a v pořádku doťapkal babím létem domů. Hladoví jako vlci jsme se vrhli na připravené voňavé buřtíky (a cukýnu pečenou na dlažební kostce :-) a ještě si užili příjemný večer.

Fotografická rekonstrukceCelé osazenstvo útulku chce poděkovat hodným lidem, kteří se ujali více či méně „tahacích“ pejsků a připravili pro ně skvělé odpoledne. Doufáme, že se vám také líbilo a že se všichni uvidíme na jarním výletě!

Fotografická rekonstrukce

Po kliknutí na obrázek se vám otevře komentovaná fotogalerie z výletuFotografická rekonstrukce

Další fotografie z výletu - od Martina KubištyFotografie od Jany a Endyho

Fotografie od Irenky Šaldové, Jimmyho a Vendičky
Útulek Dášenka, Liga na ochranu zvířat ČR, Lučany 627, Jablonec nad Nisou, tel: 483 300 208, mobil: 606 472 619.