Jarní výlet s útuláčky na Černou Studnici (18. 5. 2013)

Osmnácté květnové ráno vstávalo bohužel do šedivých mraků a deště. Ani přes lamentování na počasí a četné dotazy ohledně zrušení, jsme Výlet pejskům neodřekli. Po 14. hodině tedy vyrazilo z bran útulku 24 odhodlaných lidí (což bylo v historii výletů zatím nejméně) a 25 energií nabitých pejsků. Čekalo nás zhruba 12 km cesty a nakonec i sluníčko!

Protože nebylo vedro a nešli s námi žádní staří pejskové a tentokrát ani malé děti, nemuseli jsme na každém rohu stát a čekat na konec průvodu. Příjemným, ale svižnějším tempem jsme celou cestu urazili asi za tři a půl hodiny i s přestávkami a to je rekordní čas. Vzali jsme to kolem pramenů Nisy a podél sjezdovky na Nové Vsi až jsme před sebou měli všemi "oblíbený" kopec na Dolní Studnici. Po klouzavém dřevěném chodníčku, přes kořeny a kameny a prudší stoupání se nám i tuhle náročnou část podařilo zdolat a udýchaně a nutno říct i zaslouženě jsme zabrali lavice před restaurací u rozhledny.

Pivo, limo, cuc na kládě v čokoládě a domácí řízky přišli velmi vhod, pejskové si vzájemně kradli rozdělované piškoty. Všichni byli rádi za malý odpočinek, ale když už ho začalo být moc a pejsci zase neklidní, pokračovali jsme dál. Kolem skalních útvarů cestou na Berany a potom Jelením koutem ke smržovskému kostelu sv. Archanděla Michaela (moc pěkný název i příjemné místo, vyfotili jsme se tu tradičně pohromadě a vůbec se nám pak nechtělo vstát a jít dál :-)

Sluníčko mezitím překonalo mraky, a tak jsme nádherným slunným májovým podvečerem dorazili klidnými cestami přes louky a kolem domů s rozkvetlými zahradami do útulku. Kupodivu pejskové nevypadali tak hrozně utahaně jak obvykle po výletech bývají, nejspíš byli rádi pořádnou procházku, se všemi kamarády psími i lidskými. Moc děkujeme výletníkům, kteří se nedali odradit počátečním nevlídným počasím ani zbrklými a tahacími pejsky. Snad se Vám výlet také líbil a na podzim se na jiné rozhledně sejdeme zase.


Fotografická rekonstrukce Fotografická rekonstrukce Fotografická rekonstrukce


Delínek je tahoun


Květnovou přírodou


S Norinkou na vyhlídce

Fotografická rekonstrukce Fotografická rekonstrukce Fotografická rekonstrukce


Trochu pózování - na Studnici,...


... u kostela...


... a jen tak :-)

              Všechny fotografie z výletu najdete na rajčeti po kliknutí na obrázek.
Útulek Dášenka, Liga na ochranu zvířat ČR, Lučany 627, Jablonec nad Nisou, tel: 483 300 208, mobil: 606 472 619.