Po stopách Alíka z Dášenkova aneb VII. výlet s útuláčky na Bramberk (19. 5. 2012)

Nádhernou květnovou krajinou jsme letos vyrazili v počtu 46 lidí včetně osmi dětí a dvou kočárků na rozhlednu Bramberk. Do vodítek jsme zapřáhli 30 pejsků, z nichž naprostou většinu tvořili současní nebo bývalí útuláčci. Doma zůstalo jenom 6 starých nebo nemocných pejsků, ale ani oni nepřišli zkrátka, vydali se na krátké procházky s dalšími dobrovolníky.

Foto


Foto


Počasí bylo opravdu perfektní, lepší jsme si nemohli přát. Pejskům se na sluníčku líbilo, sice v každém potůčku a stružce hasili žížeň a chladili rozpálené tlapky, ale šlapali statečně, i ti starší nebo malí. Již tradičně došlo také k psímu handlování, protože někteří tepmeramentní psí živlové utahali své páníčky už v první třetině cesty, takže se jich museli ujmout jiní; nikdo z výletníků tak nezůstal na ocet, všichni se prostřídali, každý si mohl půjčit libovolného pejska a seznámit se s ním. Nutno také podotknout, že zvlášť se závisláčky, co museli šlapat dvounohé Dáše těsně za patami nebo si div nevykroutili krky jak se za ní otáčeli, nebylo lehké pořízení, ale i tyhle pejsky zvládli výletníci dotáhnout od startu do cíle, za což jim patří velký dík :-)

Foto


Foto


Foto


Samostatnou kapitolu výletu tvořily děti. Ty měly snad víc energie jak všichni psi dohromady. Chvílemi o nich maminky ztrácely přehled, protože běhaly celým tím lidsko-psím chumlem neúnavně sem a tam a jejich malí psí svěřenci za nimi jenom vláli. Děti měly kromě běhání také za úkol sbírat po cestě stopy, které za sebou zanechali zloději a které je nakonec zavedly k ukradenému Alíkovi. Úspěšně se jim též podařilo rozluštit kód a vysvobodit plyšového Alíka ze zamčené klece. Za odměnu si mohly nacpat bříška pečenými muffinovými hafíky.

Foto


Foto


Celou trasu se nám podařilo zdolat v rekordně dlouhém čase čtyř hodin :-) Do útulku jsme opět došli utahaní jako koťata, ale s dobrou náladou. Některým pejskům trochu energie zbylo, ale většina se svalila do pelíšků, případně hned na dvorku za vraty, a na místě usnula. Byli vyčerpaní, ale spokojení. Doufáme, že se všem výletníkům procházka líbila a děkujeme jim za trpělivost a laskavost, s nimiž se ujali opuštěných pejsků a umožnili jim prožít nevšední a veselé odpoledne. Se všemi se moc těšíme na shledanou na podzimním výletě.

Foto


Foto


Děkujeme také Šárce Tomalové z lučanské restaurace U Šárky za přípravu výletních řízků, které nám "dodaly energii na celé odpoledne".

Foto


Foto
(Po kliknutí na obrázky se otevře komentovaná fotogalerie na rajče.net)
Útulek Dášenka, Liga na ochranu zvířat ČR, Lučany 627, Jablonec nad Nisou, tel: 483 300 208, mobil: 606 472 619.