Jablonecký voříšek 6. 10. 2012

Letošní čtrnáctý Voříšek proběhl tradičně mezi barevnými stromy v podzimním Tyršově parku a těšil se dobré náladě a pěknému počasí. Soutěže se zúčastnilo dvacetdevět regulérních soutěžících, třicátým byl náš Sany z Dášenky, který se spíš přišel představit jako zástupce dlouhé řady útulkových pejsků v nabídce, nicméně i on se snažil předvést porotě a divákům své kvality a vyhrál v kategorii Maxi pes. Takže případný nový páníček získá Sanyho i s diplomem. Kdo se hlásí? :-)

Fotografická rekonstrukce
Každého soutěžního pejska jeho páníček představil, pověděl jeho příběh a prozradil, co umí a neumí. Někteří pejsci zvládali skvělé kousky, váleli sudy, skákali přes překážku a lezli tunelem, žebrali o piškoty, předvedli bezvadnou poslušnost nebo ukázali jiné dovednosti. Jiní byli hodně nervózní a jenom vyděšeně koukali, ale i oni sklidili potlesk a poděkování za to, že přišli a že o nich jejich páníčkové hezky vyprávěli.

Fotografická rekonstrukce


Všichni soutěžící si odnesli malou pozornost za účast a také jednu z cen, protože v jablonecké voříškiádě vyhrává každý. Nejhezčím Jabloneckým voříškem pro rok 2012 se stal třináctiletý pejsek Pepa. Mnoho pejsků v soutěži mělo za sebou pohnutý příběh a Pepíček byl takovým jejich zástupcem. Se svým páníčkem se v minulosti voříškiády několikrát zúčastnil a podařilo se mu také vyhrát. Letos na jaře se bohužel stal svědkem nešťastné nehody, při které jeho páníček zemřel pod koly autobusu. Pejsek tak náhle osiřel a musel se vrátit zpátky do útulku, odkud si ho jeho pán před deseti lety bral. Pepíček měl ale štěstí, v útulku dlouho nezůstal. Díky reportáži v TV Nova, která celou událost vysílala, se přihlásilo spoustu nových zájemců. Domov nakonec získal v rodině paní Kriklové z Jablonce, která se ho s obětavostí sobě vlastní ujala. Pepíček vyhrál. Symbolicky i doslovně, proto mu patří letošní Voříškový titul.

Fotografická rekonstrukce


Děkujeme všem páníčkům a jejich pejskům za účast a dobrou atmosféru, kterou nám pomohli vytvořit a těšíme se na shledanou v příštím roce.

Poděkování patří také milé porotě, do které letos zasedli: Zuzana Semelová (inspektorka LOZ ČR a členka ÚKOZ), MVDr. Jaromír Baudyš (veterinární dozor), Lenka Klimentová (šéfredakorka Jabloneckého Deníku), MUDr. Michael Vraný (primář chirurgie jablonecké nemocnice), ing. Eva Bartoňová (náměstkyně ministra školství), Libor Jäger (taneční studio TopDance), Denisa Omorodionová (majitelka psího salonu), Kateřina Havlová (ředitelka jabloneckého Českého červeného kříže).


Fotografická rekonstrukce


Za příspěvky a výhry děkujeme našim sponzorům: firmám Gimborn ČR, Šenýr Bijoux s.r.o., Ford Turnov a Českému červenému kříži.

Děkujeme za hudební doprovod skupině Kohinor, Jaroslavu Rousovi za ozvučení akce, Šárce Tomáškové za občerstvení a Městskému úřadu v Jablonci nad Nisou za poskytnuté prostory.


Fotografická rekonstrukce
Vítězové 1., 2. a 3. místa - více fotek najdete na Rajčeti po kliknutí na obrázek
Fotografie od Jany Veselé na Rajčeti

Fotografie od Martina Kubišty na Facebooku

Pepíček jasně vyhrál titul (Jablonecký deník)
Útulek Dášenka, Liga na ochranu zvířat ČR, Lučany 627, Jablonec nad Nisou, tel: 483 300 208, mobil: 606 472 619.