Jablonecký voříšek 2010

"Pánbůh má rád mě a vořechy!" Těmito ráznými slovy přivítala inspektorka Ligy na ochranu zvířat účastníky 12. voříškiády - pravidelně totiž přijíždí na naše akce až z Prahy a pokaždé přiveze hezké počasí se sluníčkem :-)

Do podzimního parku dorazilo 30 soutěžících (a nemálo přihlížejících). Všichni byli skvělí a jak páníčkové tak pejskové si společné odpoledne užívali. Předvedli se pejsci všech velikostí (od kapesního špice až po křížence leonbergra), věku (nejmladšímu účastníkovi byly 4 a půl měsíce, nejstaršímu 14 let), kříženci, voříšci i čistokrevní hafani. Tradičně se všichni představili porotě a předvedli naučené kousky: bezvadnou poslušnost, kotrmelce, podávání tlapek, mrtvolku, chůzi pozpátku a ještě mnoho dalších. Jiní vsadili na ten úplně nejjednoduší ale naprosto okouzlující kousek - mazlení psího kámoše a jeho milovaného pána. Někteří páníčkové dokázali, že osvojit si pejska z útulku a navíc staršího, není žádnou překážkou toho naučit ho bezvadným kouskům a poslušnosti. Na všech bylo vidět nadšení a vzájemný soulad, který se nedá vynutit, musí s láskou vyrůst.


Fotografická rekonstrukce
Foxík Fram umí krásně dávat pac


Každý soutěžící si za své vystoupení odnesl malou pozornost a potom už měla porota plné ruce práce vybrat výherce. Nebylo to vůbec jednoduché, ale nakonec nikdo nepřišel zkrátka a každý soutěžící dostal cenu. Všech třicet výherců si můžete prohlédnout ve fotogalerii, která se vám zobrazí po kliknutí na obrázek.


Fotografická rekonstrukce
Soutěžní tunel


Děkujeme porotě, do které letos usedli: JUDr. Klára Slámová, Klára Kolomazníková (zpěvačka, členka skupiny Holki), Zuzana Semelová (inspektorka LOZ ČR a členka ÚKOZ), MVDr. Jaromír Baudyš (veterinární dozor), Martina Predigerová (psí salon Art), Stanislava Masná (chovatelské potřeby Zvěrokruh), Petr Janďura (místopředseda Ligy na ochranu zvířat Jablonec n.N.), Lenka Střihavková (šéfredakorka Jabloneckého Deníku).


Fotografická rekonstrukce
Štěňátko Fany - Voříšek roku 2010


Poděkování patří rovněž sponzorům: Gimborn Praha, časopis Psí kusy, Jablonecký deník, Psí salon Art, chovatelské potřeby Zvěrokruh a také zpěvákům z tanečního a pevěckého souboru Šafrán, Jaroslavu Rousovi za ozvučení akce, Šárce Tomáškové za občerstvení a Městskému úřadu v Jablonci nad Nisou za poskytnuté prostory.

VÝHERCŮM BLAHOPŘEJEME, všem děkujeme za krásné odpoledne a těšíme se nashledanou napřesrok!


Fotografie a článek v Jabloneckém Deníku
Útulek Dášenka, Liga na ochranu zvířat ČR, Lučany 627, Jablonec nad Nisou, tel: 483 300 208, mobil: 606 472 619.