Jablonecký voříšek 2008

Jubilejního desátého Jabloneckého Voříška se zúčastnilo 38 páníčků se svými čtyřnohými kamarády. Množství dalších sice jenom přihlíželo, ale jako publikum byli skvělí. Rozmanitost pejsků byla veliká, od malých voříšků až po velké čistokrevné obry. Po přihlášení a obdržení soutěžícího čísla se všichni pejsci nejprve předvedli v kruhu před porotou a poté si je vzal jednotlivě do parády pan Zdeněk Srstka, který akci společně s majitelkou útulku, Dagmar Kubištovou, moderoval. Páníčkové svého pejska porotě i divákům představili a ukázali jim co svedou a umějí - poslušnost, „tanec“, hru s míčkem, žebrání o piškoty... :-) Porota pozorně přihlížela a nakonec v nelehkém klání musela vybrat 23 těch NEJ pejsků, kteří se nejvíce líbili. V mezičase rozhodování předvedli cvičitelé z kynologického klubu Cerberus divákům dokonalou poslušnost svých pejsků a pan Srstka ještě stihl vyzpovídat malé přihlížející. Letos porota udělila tyto ceny: Senior, Junior, Mini, Maxi, Sympaťák, Šikula, Rošťák, Hogo fogo, 3x Voříšek z útulku, Dítě a pes, 3x Pes press Jabloneckého deníku, 3x Pes časopisu Psí kusy, Tanec se psem, Pes psího salonu, vítěz 3., 2. a 1. místa o Jabloneckého voříška. Ani ti kteří nevyhráli však neodešli s prázdnou, každý soutěžící dostal cenu za účast.

Jabloneckým Voříškem roku 2008 se stala fenka Kettynka paní Magdaleny Zaoralové. Nejen jim ale i ostatním vítězům a soutěžím moc gratulujeme. Pro nás jsou vítězové všichni a jsme moc rádi také za páníčky a pejsky, kteří se přišli alespoň podívat. Byli mezi nimi i naši bývalí útulkoví svěřenci, dva z nich - Nellynku a Romea - si můžete prohlédnou v naší internetové nabídce mezi umístěnými pejsky a poté se podívat, jak jim to slušelo na Voříškiádě s novými paničkami.

Naše velké poděkování patří všem sponzorům, organizátorům a také porotě. Do ní zasedli: Lenka Střihavková-šéfredaktorka Jabloneckého Deníku, MVDr. Jaromír Baudyš, Zuzana Semelová-inspektorka Ústředí Ligy na ochranu zvířat, Jana Henychová-musherka a mistryně Evropy a ČR v závodech psích spřežení, Ivana Hancvenclová-ředitela libereckého útulku Bobík, Vladimír Jiříček-z Komise na ochranu zvířat a životního prostředí, MVDr. Viktor Struhar-z Krajské vet. správy, Martina Predigerová z psího salonu Art, Andrea Kašíková-redaktorka Psích kusů. Celou akci (veselým) slovem provázel pan Zdeněk Srstka, který společně s jabloneckým starostou panem Petrem Tulpou předávali ceny vítězům.

Doufáme, že se všem sobotní odpoledne líbilo a že se setkáme zase za rok!Fotografická rekonstrukce Fotografická rekonstrukce Fotografická rekonstrukce Fotografická rekonstrukce

Porota

"Velké" a "malé" publikum

Folklorní soubor Šafrán

Předvedení pejsků v kruhu

Fotografická rekonstrukce Fotografická rekonstrukce Fotografická rekonstrukce Fotografická rekonstrukce

Pan moderátor

Malá soutěžící a poslední napomenutí od maminky

"Přines míček!"

Nellyka z Dášenky

Fotografická rekonstrukce Fotografická rekonstrukce Fotografická rekonstrukce Fotografická rekonstrukce

"Zákulisí"

"Ten kočárek je pro miminko nebo pro pejska?"

Soutěžili i čistokrevní fešáci

Příště musíme vytvořit i kategorii "Mazlík" :-)

Fotografická rekonstrukce Fotografická rekonstrukce Fotografická rekonstrukce Fotografická rekonstrukce

Soutěžit by mohla i tahle kafka nebojsa

Ukázka poslušnosti

Nellynka je moc šikovná

Šťastný Romeo a jeho nová panička

Fotografická rekonstrukce Fotografická rekonstrukce Fotografická rekonstrukce Fotografická rekonstrukce

Gratulace vítězům

Vítězka Kettynka s paničkou

Foto a video v JD

Původní pozvánka
Útulek Dášenka, Liga na ochranu zvířat ČR, Lučany 627, Jablonec nad Nisou, tel: 483 300 208, mobil: 606 472 619.